TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – listopad ‘21

Kategoria: Rankingi i zestawienia 01 gru 2021

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików listopada 2021 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – wysokoprzepływowa dysza do drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 359 415

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Jednym ze sposobów w jaki producenci drukarek 3D próbują je ulepszać, jest zwiększanie możliwej prędkości druku 3D. Poza poprawą sztywności konstrukcji urządzenia, wymaga to również znalezienia odpowiednio wydajnej głowicy. Właściciel kanału CNC Kitchen podjął się wyzwania zwiększenia przepływu dyszy drukarki 3D, poprzez odpowiednią jej modyfikację.

Miejsce 4 – Gyrojet, czyli „rakietowy” pistolet

Liczba wyświetleń: 446 316

Czas na YouTube: 3,5 tygodnia

Tradycyjna kula po wydostaniu się z lufy zwykłego pistoletu systematycznie traci soją prędkość. Idea pistoletu Gyrojet opiera się na zastosowaniu kuli, z „napędem rakietowym”, która po wystrzale przyspiesza. Swoich sił w tym temacie próbuje autor kanału Integza.

Miejsce 3 – stek z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 808 512

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Krótki materiał na temat startupu Redefine Meat, który serwuje steki z drukowanego w 3D mięsa. W filmie możemy zobaczyć między innymi opinię na temat smaku takiego rarytasu.

Miejsce 2 – figurka Huggy Wuggy

Liczba wyświetleń: 3 320 554

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Filmik z popularnego kanału „YH Figure maker”, który zajmuje się prezentowaniem procesu przygotowywania figurek różnych postaci od momentu ich modelowania, poprzez druk 3D, aż do finalnego malowania. Tym razem na tapecie jest postać Huggy Wuggy jako mod do gry Friday Night Funkin.

Miejsce 1 – śruba z gwintem zygzakowatym

Liczba wyświetleń: 15 532 558

Czas na YouTube: 2 tygodnie

W lipcu, na trzecim miejscu naszego zestawienia, mogliśmy zobaczyć rewelacyjny projekt śruby z podwójnym gwintem, wykonany przy pomocy druku 3D. Autor tego nagrania powraca z bliźniaczym projektem, tworząc tym razem śrubę z gwintem zygzakowatym. Do jej wykonania posłużył się wariacją na temat metody wosku traconego, czyli metodą „PLA traconego”.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments