TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – grudzień ‘21

Kategoria: Rankingi i zestawienia 03 sty 2022

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików grudnia 2021 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – separator pyłu

Liczba wyświetleń: 424 126

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Podczas frezowania różnego rodzaju materiałów, a zwłaszcza drewna, powstaje cała masa pyłu, która, jeśli nie jest usuwana, potrafi zasypać nam cały obszar roboczy. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie przemysłowego odkurzacza, który dzięki rurze umieszczonej w okolicach frezu, będzie odsysał cały powstający pył. Duże cząstki frezowanego materiału mogą jednak bardzo szybko zapchać filtry naszego odkurzacza, dlatego też autor powyższego materiału zbudował drukowany w 3D separator, który oddziela cząstki cięższe od tych lekkich i dzięki temu eliminuje ten problem.

Miejsce 4 – drukowany w 3D silnik parowy

Liczba wyświetleń: 430 526

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autor kanału Integza pokazuje nam zasadę działania silnika parowego, wykonując jego drukowany w 3D model.

Miejsce 3 – przekładnia cykloidalna

Liczba wyświetleń: 547 732

Czas na YouTube: 1 tydzień

Kolejny materiał z zakresu druku 3D w mechanice. Tym razem możemy poznać zasadę działania przekładni cykloidalnej oraz dowiedzieć się jak zbudować własną, przy udziale drukarki 3D.

Miejsce 2 – broń z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 585 739

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Autorzy kanału Print Shoot Repeat prezentują swoją kolejną przeróbkę broni palnej. Tym razem przy udziale drukarki 3D wykonali modyfikację broni z serii AR do wersji półautomatycznej.

Miejsce 1 – jak wykonać model wzmacniany włóknem węglowym

Liczba wyświetleń: 690 069

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Autor nagrania pokazuje, jak wykonać odlewy z żywicy epoksydowej, wzmacnianej włóknem węglowym, wykorzystując do tego między innymi formę wydrukowaną w technologii FDM.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments