Ford udostępnia pliki 3D do samodzielnej modyfikacji wyposażenia modelu Maveric

Kategoria: News 17 lut 2022

Na początku roku, amerykański producent samochodów Ford, wprowadził na rynek model nowego pickupa. Maveric to samochód hybrydowy, który ma być zarówno przystępny, jak i praktyczny. W tym drugim bez wątpienia pomogą mu udostępnione do pobrania modele 3D, dzięki którym samodzielnie zagospodarujemy przestrzeń przeznaczoną do montażu wszelkiego rodzaju akcesoriów.

W nowych modelach samochodów marki Ford znajdziemy system FITS (Ford Integrated Tether System). Jest to szereg przestrzeni, które można zagospodarować akcesoriami, które są dla nas istotne, mocując je w specjalnych systemach montażowych, w kształcie litery T.

W każdym pojeździe znajduje się aż osiem tego typu miejsc, które rozmieszczone są między innymi z tyłu konsoli środkowej oraz pod siedzeniami. Jednym z akcesoriów jest między innymi ścianka, którą możemy podzielić dostępny schowek na pół, tak aby dostosować go do potrzeb współpasażerów. Pośród dostępnych plików nie mogło również zabraknąć tradycyjnych uchwytów na kubki z napojami.

Photo Credit: Ford

Wprawdzie nie jest to pierwszy przypadek, kiedy producent samochodów oferuje swoim klientom możliwość dostosowania ich do własnych potrzeb przy pomocy technologii druku 3D, ale z pewnością jeden z pierwszych, kiedy robi to w duchu open source. Ford udostępnił bowiem pliki CAD w wersji edytowalnej, dzięki czemu każdy może dostosować je do własnych potrzeb, na przykład do średnicy ulubionego kubka na kawę.

Photo Credit: Ford

Udostępnione przez firmę Ford pliki można znaleźć tutaj.

Źródło/Source: www.3dnatives.com, www.ford.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Ford

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments