TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – styczeń ‘22

Kategoria: Rankingi i zestawienia 02 lut 2022

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików stycznia 2022 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – unboxing i test drukarki 3D AstroFab Aldebaran

Liczba wyświetleń: 234 483

Czas na YouTube: 1 tydzień

Unboxing oraz krótki test mało znanej w naszej szerokości geograficznej fotopolimerowej drukarki 3D AstroFab Aldebaran. To co wyróżnia to urządzenie, to przede wszystkim niespotykany design obudowy, stylizowanej na kask astronauty.

Miejsce 4 – skanowanie i druk 3D w renowacji zabytkowych samochodów

Liczba wyświetleń: 242 509

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Renowacja zabytkowych samochodów to niełatwe zadanie, zwłaszcza że dostępność dobrej jakości części zapasowych jest coraz mniejsza lub niektórych z nich nie da się już zdobyć. Czy skanowanie oraz druk 3D mogą rozwiązać ten problem? Autor nagrania testuje jak sprawdzą się w tym zadaniu skanery 3D z różnych półek cenowych.

Miejsce 3 – kolejny model przekładni planetarnej

Liczba wyświetleń: 296 499

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Filmów na temat wszelkiego rodzaju projektów przekładni planetarnych powstała cała masa. Ten nie jest jakoś szczególnie wyjątkowy, ale można się z niego dowiedzieć kilku ciekawych informacji.

Miejsce 2 – odkurzacz wirnikowy

Liczba wyświetleń: 332 543

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Twórcy separatora pyłu z miejsca piątego, naszego ostatniego zestawienia, tym razem mierzą się z projektem stworzenia wydajnego odkurzacza wirnikowego.

Miejsce 1 – grab pack z gry Poppy Playtime

Liczba wyświetleń: 2 512 957

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Autor nagrania pokazuje, jak wykonać bardzo prosty projekt wyrzutni… dłoni, inspirowany grą wideo Poppy Playtime. Nic szczególnie ciekawego, ale liczba wyświetleń zobowiązuje.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments