TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – luty ‘22

Kategoria: Rankingi i zestawienia 03 mar 2022

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików lutego 2022 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – Druk 3D warstw nierównoległych do platformy roboczej

Liczba wyświetleń: 218 384

Czas na YouTube: 1 tydzień

Stefan z kanału CNC Kitchen mierzy się z zagadnieniem nieplanarnego druku 3D. Przyjęte przez niego podejście opiera się na modyfikacji pliku g-code oraz zastosowaniu odpowiednio dostosowanej drukarki 3D, której dysza oraz elementy sąsiadujące nie będą zawadzać o nierównoległe do płaszczyzny platformy roboczej warstwy. Efekt końcowy, pomimo wielu nieudanych prób, prezentuje się naprawdę imponująco.

Miejsce 4 – galwanizacja wydruków 3D

Liczba wyświetleń: 239 418

Czas na YouTube: 1,5 tygodnia

Czy wydrukowane z tworzywa sztucznego modele 3D można poddawać galwanizacji, nadając im tym samym metaliczną powłokę? Z zagadnieniem tym mierzy się Alex z kanału Alex Lab, który dokumentuje swoje zmagania z budowy pełnej zbroi Iron Mana.

Miejsce 3 – jak idealnie przeciąć wydruk 3D z metalu na dwie połowy

Liczba wyświetleń: 241 048

Czas na YouTube: 1,5 tygodnia

Jak przeciąć wydruk 3D wykonany z metalu na dwie idealne połówki? Wystarczy użyć urządzenia ONA EDM, a jak wygląda to w praktyce dowiemy się z powyższego materiału.

Miejsce 2 – urządzenie do precyzyjnej kalibracji luster

Liczba wyświetleń: 295 771

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Autor materiału prezentuje projekt drukowanej w 3D repliki urządzenia, które wykorzystano do bardzo precyzyjnej kalibracji luster w Teleskopie Jamesa Webba.

Miejsce 1 – pojazd z napędem łańcuchowym do jazdy po lodzie

Liczba wyświetleń: 660 992

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Kolejny ciekawy projekt z kanału RCLifeOn. Tym razem Simon buduje zdalnie sterowany pojazd z napędem łańcuchowym, do jazdy po zamarzniętym jeziorze.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments