BCN3D Technologies drukuje opaski uciskowe dla Ukrainy

Kategoria: Desktopowe drukarki 3D Druk 3D w medycynie 13 kw. 2022

Jeden z czołowych producentów drukarek 3D, hiszpański BCN3D Technologies, przyłączył się do konwoju pomocy humanitarnej dla Ukrainy, drukując elementy do wykonania 300 sztuk opasek uciskowych. Trafią one do dwóch ukraińskich szpitali, gdzie będą wykorzystywane w niesieniu pomocy rannym cywilom oraz wojskowym.

Projekt powstał w ramach inicjatywy odzewu na prośbę władz ukraińskich, które zgłosiły zapotrzebowanie na drukowane w 3D opaski uciskowe, ze względu na krótki czas w jakim można je wykonać w tej technologii. Narzędzia te wprawdzie nie zastępują sprzętu zatwierdzonego przez służby zdrowia, ale stanowią jego istotne uzupełnienie, które w warunkach wojennych jest szczególnie istotne.

Pomoc w postaci darowizny od BCN3D jest częścią konwoju pomocy humanitarnej, który w najbliższych dniach opuści Barcelonę. Inicjatywa wspierana jest przez Konsulat Ukrainy oraz około dwadzieścia organizacji społecznych promowanych przez Radę Miasta Barcelony.

Photo Credit: BCN3D Technologies

Elementy opasek uciskowych wykonywane są na drukarkach BCN3D Epsilon W50. Czas wydruku czterech zestawów to około 48h.

Źródło/Source: Informacje prasowe/Press release

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: BCN3D Technologies

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments