Photocentric i BASF przedłużają umowę partnerską na opracowywanie specjalistycznych żywic fotopolimerowych

Kategoria: filaments4U Materiały do druku 3D 22 kw. 2022

Firma Photocentric, innowator branży żywic fotopolimerowych oraz wynalazca drukarek 3D, które do naświetlania żywicy wykorzystują ekrany LCD, ogłosiła przedłużenie umowy partnerskiej z  Forward AM, marką zależną BASF, z którą Photocentric współpracuje od kilku lat. W ramach tego partnerstwa zespoły badawczo-rozwojowe obu firm będą ściśle współpracować nad przyszłymi projektami, aby wykorzystać potencjał wytwarzania przyrostowego na jeszcze większą skalę.

BASF, poprzez swoją firmę zależną Forward AM, zacieśnia rozpoczętą w 2018 roku oraz sfinalizowaną umową w 2020 roku, współpracę z brytyjską firmą Photocentric, która od kilku lat skupia się na dynamicznym rozwoju swojego działu związanego z drukiem 3D. Efektem dotychczasowej współpracy było wprowadzenie na rynek nowego portfolio zaawansowanych materiałów do druku 3D, przystosowanych dla technologii Daylight, pod marką wspólną Ultracur3D®.

Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Photocentric. Nasze zespoły cieszą się doskonałymi relacjami, których podstawą są nasze wspólne cele, w tym chęć oferowania przełomowych w branży rozwiązań, aby odblokować rynki, które jeszcze nie czerpią korzyści z wytwarzania przyrostowego. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę, aby umożliwić spójną i ekonomiczną produkcję części do użytku końcowego za pomocą technologii druku 3D.Piotr Bazula, Global Product and New Business Development Manager, BASF 3D Printing Solutions

Photocentric oraz Forward AM z powodzeniem opracowały już szereg żywic fotopolimerowych z linii Ultracur3D®, których celem było zaspokojenie wysokich wymagań klientów, z zakresu wysokiej wydajności mechanicznej oraz przy zachowaniu przystępnej ceny, z możliwością stosowania na skalę masową. Obecnie trwają prace nad dostarczeniem nowej generacji materiałów 3D, dzięki którym części do użytku końcowego będą mogły być wytwarzane z jeszcze większą produktywnością oraz przy jeszcze niższych kosztach za wydrukowany element.

Wraz z firmą Forward AM rozwiązujemy wyzwania stojące przed branżą wytwarzania przyrostowego. Dzięki kompleksowemu rozwiązaniu obejmującemu oprogramowanie, sprzęt i chemię możemy zapewnić drogę do urzeczywistnienia produkcji addytywnej na dużą skalę, w większej liczbie zastosowań niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki naszym unikalnym rozwiązaniom i połączonej wiedzy specjalistycznej, niedrogie części końcowe produkowane metodą wytwarzania przyrostowego stają się rzeczywistością.Paul Holt, Managing Director, Photocentric

Dystrybutorem produktów Photocentric na rynku polskim jest marka filaments4U.

Źródło/Source: Photocetric

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Photocentric

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments