TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – marzec ‘22

Kategoria: Rankingi i zestawienia 01 kw. 2022

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików marca 2022 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – Najtrudniejsza na świecie drukowana w 3D łamigłówka?

Liczba wyświetleń: 198 548

Czas na YouTube: 1 tydzień

Autor nagrania próbuje rozwiązać łamigłówkę zbudowaną na bazie lokomotywy. Aby tego dokonać musi rozwiązać szereg skomplikowanych zagadek. Czy Train 775 może być najtrudniejszą tego typu układanką na świecie?

Miejsce 4 – 5 użytecznych wydruków 3D

Liczba wyświetleń: 274 837

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Materiał prezentuje 5 ciekawych projektów, wykonanych na drukarce 3D, które w mniejszym lub większym stopniu mogą ułatwić nam pracę w warsztacie.

Miejsce 3 – Drukowany w 3D czołg

Liczba wyświetleń: 274 475

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Ivan Miranda, specjalista od budowy ogromnych drukarek 3D oraz jeszcze większych projektów, wraca do naszego zestawienia. Tematem jego filmu jest ponownie słynny projekt drukowanego w 3D czołgu, którym można jeździć. Tym razem jednak dokonuje przeróbki, które pozwolą na sterowanie nim przy pomocy zamontowanych w podłodze pedałów.

Miejsce 2 – Pojazd z napędem łańcuchowym do jazdy po lodzie

Liczba wyświetleń: 278 012

Czas na YouTube: 3 dni

Druga część nagrania, które w zeszłym miesiącu było na szczycie nasze jlisty. W materiale tym Simon dokonuje kolejnych poprawek, zmierzających do uczynienia jego projektu jak najbardziej funkcjonalnym oraz pozwalającym na udźwignięcie ciężaru jego ciała.

Miejsce 1 – Drukowanie domów

Liczba wyświetleń: 1 060 195

Czas na YouTube: 4 tygodnie

O drukowaniu w 3D domów powiedziano już wiele. Czy metoda ta faktycznie jest taka tania i dobra? Tego między innymi dowiecie się z powyższego filmu.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments