TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – maj ‘22

Kategoria: Rankingi i zestawienia 01 cze 2022

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików maja 2022 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – Diorama z Photona M3

Liczba wyświetleń: 554 332

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Niesamowity materiał z procesu tworzenia dioramy przedstawiającej atak potwora na wojskowy helikopter. Jedną z technik, którą posłużono się w tworzeniu tego małego dzieła sztuki jest druk 3D w technologii UV LCD, na drukarce Anycubic Photon M3.

Miejsce 4 – Figurka Cuphead Sans Bendy

Liczba wyświetleń: 604 089

Czas na YouTube: 11 dni

Filmik z popularnego kanału „YH Figure maker”, który zajmuje się prezentowaniem procesu przygotowywania figurek różnych postaci od momentu ich modelowania, poprzez druk 3D, aż do finalnego malowania. Tym razem na tapecie jest postać Cuphead Sans Bendy jako mod do gry Friday Night Funkin.

Miejsce 3 – Figurka Bunzo Bunny

Liczba wyświetleń: 1 639 446

Czas na YouTube: 1 tydzień

Kolejny materiał z kanału „YH Figure maker”. Tym razem możemy zobaczyć proces powstawania postaci Bunzo Bunny jako mod do gry Friday Night Funkin.

Miejsce 2 – Druk 3D w akwarystyce

Liczba wyświetleń: 5 249 145

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autorka materiału przygotowuje prezent dla swojej siostry, którym ma być ogromne akwarium przedstawiające scenerię z miasteczka, w którym żyje SpongeBob, jej ulubiona postać z bajki. Poszczególne elementy dekoracji wykonano na drukarce 3D.

Miejsce 1 – Śruba z gwintem labirynt

Liczba wyświetleń: 7 853 101

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Autor nagrania słynie z tworzenia gigantycznych śrub z ciekawymi gwintami i już dwa razy gościł na naszej liście. Najnowszy jego projekt to śruba z gwintem w postaci labiryntu. Do jej stworzenia posłużono się ponownie metodą „PLA traconego”.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments