ideaMaker – darmowy slicer od Raise3D

Kategoria: Programy i strony www 13 lip 2022

Slicer to kluczowe narzędzie, z którego korzystamy podczas druku 3D. Dzięki niemu nasza drukarka 3D wie dokładnie jakie czynności ma wykonać, aby obiekt wirtualny zamienić w rzeczywisty. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji tego typu oprogramowania, z czego część stworzona jest dla użytkowników konstrukcji konkretnego producenta, ale daje również możliwość pracy z drukarkami 3D firm trzecich. Jednym z takich slicerów jest ideaMaker od Raise3D.

Slicer ideaMaker, znany przede wszystkim z szybkości oraz intuicyjnego interfejsu, jest teraz kompatybilny z większością drukarek 3D typu FDM. To bezpłatne narzędzie pozwala na konfigurowanie wielu parametrów, na podstawie których dość precyzyjnie określa nie tylko ilość zużytego filamentu, ale przede wszystkim czas wydruku, z którym większość slicerów radzi sobie średnio dobrze.

Jedną z najważniejszych cech dobrego slicera jest łatwość dodawania oraz edycji położenia suportów. ideaMaker pozwala na generowanie ich zarówno w sposób automatyczny, jak również ręcznie, przy pomocy zaledwie dwóch kliknięć. Struktury te wizualnie przypominają te, stosowane przez Simplify3D i tutaj mamy nad nimi równie łatwą kontrolę. Podobnie jak w innych tego typu narzędziach, znajdziemy w nim również predefiniowane profile druku (high quality, standard, speed), które możemy w dowolny sposób powielać, a następnie edytować, dostosowując je do swoich potrzeb.

Photo Credit: Raise3D

Raise3D chwali się również zaimplementowaniem zaawansowanych algorytmów, które obliczają najlepsze parametry cięcia dla danego modelu 3D. Optymalizację taką możemy włączyć przy pomocy jednego kliknięcia, a jej działanie przejawi się znaczącym uproszczeniem procesu drukowania, z uniknięciem konieczności ręcznego sprawdzania oraz wybierania poszczególnych parametrów druku 3D.

W ideaMaker wbudowano również inne narzędzia, które znane są użytkownikom większości slicerów. Znajdziemy w nim chociażby możliwość naprawiania plików 3D, rozdzielenia pliku STL na kilka części oraz połączenie w sieć wielu drukarek 3D, poprzez komunikację WiFi.

Oprogramowanie od Raise3D kompatybilne jest z systemami Windows, MacOS oraz Ubuntu Linux i można je pobrać bezpośrednio ze strony producenta.

Źródło/Source: www.3dnatives.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Raise3D

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments