Zacznijmy dobrze tydzień – filamenty PLA o zwiększonej wytrzymałości 20% taniej w sklepie SEB-COMP

Kategoria: Informacje branżowe SEB-COMP 08 sie 2022

Sklep SEB-COMP, w ramach cyklicznych promocji, co poniedziałek prezentuje ofertę rabatową na jeden ze swoich produktów lub serię produktów. W tym tygodniu możemy kupić filamenty PLA o wzmocnionej wytrzymałości o 20% taniej. Promocja obowiązuje w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym od 8 do 14 sierpnia lub do wyczerpania zapasów.

W tym tygodniu sklep SEB-COMP przygotował coś dla użytkowników drukarek 3D w technologii FDM, którzy potrzebują bardziej wytrzymałego materiału niż standardowe PLA i jednocześnie chcą ominąć problemy związane z drukowaniem z ABS-u.

Materiały znajdujące się w ofercie promocyjnej:

  1. Fiberlogy IMPACT PLA 1,75mm – filament ten swoją odpornością przewyższa nawet ABS, zachowując przy tym jednocześnie łatwość i bezpieczeństwo druku, jakie znamy z drukowania z tradycyjnych filamentów PLA. IMPACT PLA może być wykorzystywany do tworzenia elementów, które będą przeznaczone do pracy w ekstremalnych warunkach.
  2. Fiberlogy HD PLA 1,75mm oraz Fiberlogy HD PLA 2,85mm jest materiałem łatwym w druku. Dodatkowy, a właściwie główny jego atut, możemy zaobserwować po wygrzaniu tego tworzywa. Proces ten należy przeprowadzić w piekarniku lub w piecu technicznym, umieszczając wydruk na płaskiej powierzchni, w zimnej komorze piekarnika/pieca technicznego. Następnie należy go rozgrzać do 80°C. Po 10-15 minutach wydruk należy wyjąć z pieca, bez dotykania go, i zostawić do wystygnięcia. Tak przeprowadzone wygrzewanie, powoduje zmianę właściwości PLA, nadając mu właściwości mechanicznych zbliżonych do ABS-u, przy jednoczesnym wzroście stabilności temperaturowej do 140°C.
  3. F3DFilament PLA+ 1,75mm oraz F3DFilament PLA+ 2,85mm – filament ten jest zmodyfikowaną wersją podstawowego F3D Filament PLA. Oprócz podstawowych własności tego materiału, takich jak niska temperatura druku i mały skurcz, materiał ten charakteryzuje się dodatkowo zwiększoną wytrzymałością na rozciąganie (o 8,5%), zwiększoną wytrzymałością na zginanie (o 34,40%) oraz zwiększonym modułem sprężystości przy zginaniu (o 14%) w porównaniu z podstawowym PLA.
  4. SPECTRUM PLA Pro 1,75mm oraz SPECTRUM PLA Pro 2,85mm to materiał na bazie zmodyfikowanego PLA. Dzięki ukierunkowaniu składu chemicznego materiału, uzyskano efekt połączenia zalet PLA i ABS, a tym samym wysoką udarność wytworzonych elementów (o 50% wyższej niż w klasycznym materiale ABS) przy jednocześnie wysokiej wytrzymałości na rozciąganie. Zmiana składu chemicznego wpłynęła także na poprawę współczynnika płynięcia materiału. Filament PLA PRO to doskonałe rozwiązanie do zastosowań przemysłowych. Podstawę stanowi wysoka skuteczność drukowania oraz możliwość zwiększenia prędkości drukowania.
  5. SPECTRUM PLA Tough 1,75mm oraz SPECTRUM PLA Tough 2,85mm to materiał eksploatacyjny do druku 3D, który został specjalnie zmodyfikowany. Zabieg mający na celu poprawienie właściwości tego tworzywa na poziomie monomerów, pozwolił na osiągnięcie ogromnego spektrum zastosowań. Jest to idealne rozwiązanie do drukowania funkcjonalnych elementów o właściwościach mechanicznych zbliżonych do ABS-u, przy zachowaniu prostoty druku i niskiego skurczu PLA. PLA Tough umożliwia tworzenie wielkogabarytowych elementów oraz eliminację kruchości, charakterystycznej dla przedmiotów drukowanych z niedomieszkowanego PLA.

Powyższe filamenty z przypisanym do nich rabatem, dostępne są w sprzedaży od 8 do 14 sierpnia lub do wyczerpania zapasów w sklepie internetowym lub jednym ze sklepów stacjonarnych:

Warszawa, al. Jana Pawła II 43a lok. 22a, 01-001 Warszawa, e-mail: warszawa@seb-comp.pl, tel: 883 336 444

Lublin, ul. Bociania 6/1a, 20-542 Lublin, e-mail: lublin@seb-comp.pl, tel: 696 811 833

Łódź, ul. Mikołaja Kopernika 36A, 90-552 Łódź, e-mail: lodz@seb-comp.pl, tel: 536 954 666

Katowice, ul. Chorzowska 108 lok 16, 40-001 Katowice, e-mail: katowice@seb-comp.pl, tel: 883 633 611

Wrocław, al. Ludomira Różyckiego 1C lok 105, 51-608 Wrocław, e-mail: wroclaw@seb-comp.pltel: 790 388 308

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments