Guider 3 – nowa profesjonalna drukarka 3D od Flashforge

Kategoria: Desktopowe drukarki 3D 16 wrz 2022

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych chińskich producentów drukarek 3D, firma FlashForge, zaprezentowała nowy model drukarki 3D z profesjonalnej linii Guider. Guider 3 zaprojektowano z myślą o potrzebach małych oraz średnich firm, aby zapewnić im elastyczną oraz wydajną produkcję. Urządzenie to dołącza tym samym do zaprezentowanego w czerwcu modelu Guider 3 Plus, który jest kompatybilny z szeroką gamą tworzyw termoplastycznych.

Omawiana dzisiaj drukarka 3D pracuje w układzie coreXY i pozwala na drukowanie z prędkością 250 mm/s w przestrzeni roboczej zamykającej się w wymiarach 300 x 250 x 340 mm. Pomimo wspomnianych parametrów urządzenie jest kompaktowe, a dzięki systemowi monitoringu w czasie rzeczywistym oraz możliwości wznowienia przerwanego w czasie awarii zasilania wydruku 3D, zapewnia duże bezpieczeństwo oraz stabilną pracę przez 24 godziny na dobę.

Konstrukcja Guider 3 zbudowana jest z aluminium z zewnętrzną obudową wykonaną z arkuszy ABS oraz akrylu. Pozwoliło to na zbicie wagi o niemal 20% względem poprzedniej generacji urządzeń od Flashforge. Domyślna powierzchnia platformy roboczej wykonana jest ze szkła, ale użytkownik ma możliwość łatwej podmiany na elastyczną płytkę stalową. Łatwość kalibracji powierzchni druku zapewnia z kolei indukcyjny czujnik zbliżeniowy, który dzięki zebranym danym pomiarowym, kompensuje prawidłową odległość dyszy na całym obszarze stołu.

Photo Credit: FlashForge

Dzięki otwartemu systemowi, Guider 3 jest kompatybilny z szeroką gamą materiałów. Obie głowice są w stanie rozgrzać się do temperatury 320oC, co poza standardowymi filamentami, takimi jak PLA i ABS, pozwala również na komfortowy druk 3D z PETG, PA, PC, ASA oraz HIPS. Ekstruder urządzenia posiada zwiększoną o 150% siłę podawania filamentu, co ma znacząco zmniejszyć ryzyko zatkania dysz.

Model Guider 3 sprawia, że oferta Flashforge staje się coraz bardziej kompletna, a firma umie zagospodarować niemal każdą, istniejącą na rynku niszę. Urządzenie to znajdzie bez wątpienia zastosowanie w niejednym małym lub średnim przedsiębiorstwie, spełniając oczekiwania wymagane w szybkim prototypowaniu oraz produkcji małoseryjnej.

Źródło/Source: www.3dnatives.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: FlashForge

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments