TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – wrzesień ‘22

Kategoria: Rankingi i zestawienia 05 paź 2022

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików września 2022 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty, a w tym miesiącu wyjątkowo pomijamy też materiały z kanału „YH Figure maker”. Po pierwsze są dość monotematyczne, a po drugie uczucie znużenia mógłby potęgować fakt, że filmy te zajęłyby cztery pierwsze miejsca naszego rankingu.

Miejsce 5 – unboxing oraz test drukarki 3D Flashforge Artemis.

Liczba wyświetleń: 344 845

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Materiał przedstawia unboxing oraz krótki test nowej drukarki 3D od Flashforge. Artemis to w pełni gotowe do pracy, zaraz po wyjęciu z pudełka, urządzenie, które charakteryzuje się typową dla tego producenta konstrukcją oraz ciekawym wariantem kolorystycznym.

Miejsce 4 – unboxing, montaż oraz test drukarki 3D Anycubic Kobra Go

Liczba wyświetleń: 364 861

Czas na YouTube: 1 tydzień

Kolejny unboxing oraz test drukarki 3D z tego samego kanału. Tym razem jest to materiał sponsorowany i dotyczy drukarki 3D Anycubic Kobra Go, która dostarczona została w wersji do samodzielnego montażu.

Miejsce 3 – możliwości druku 3D

Liczba wyświetleń: 668 190

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Krótki materiał w naukowym stylu, prezentujący możliwości druku 3D, w szczególności rodzajów materiałów, z których możemy korzystać w tej technologii.

Miejsce 2 – model samolotu RC z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 998 402

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Materiał prezentujący zmagania z ulepszaniem wydrukowanego w 3D modelu samolotu RC. Celem projektu było uzyskanie stabilnego lotu o dużej prędkości oraz wzmocnienie wytrzymałości poszycia modelu.

Miejsce 1 – buty z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 1 570 921

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Autor nagrania podjął wyzwanie zaprojektowania, wydrukowania w 3D oraz wykonania tygodniowego testu z chodzenia w butach wykonanych na Prusie i3 MK3S+. Dodatkowym utrudnieniem był nieubłagalnie płynący czas. Druk jednego buta trwał około 3 dni, a założeniem projektu było założenie butów na targi obuwnicze, które miały odbyć się za 5 dni.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments