TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – październik ‘22

Kategoria: Rankingi i zestawienia 02 lis 2022

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików października 2022 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty, a w tym miesiącu ponownie pomijamy też materiały z kanału „YH Figure maker”. Po pierwsze są dość monotematyczne, a uczucie znużenia mógłby potęgować fakt, że filmy te zajęłyby kilka miejsc naszego rankingu.

Miejsce 5 – buty z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 343 401

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Autor nagrania, które miesiąc temu zajęło pierwsze miejsce w naszym zestawieniu, ponownie mierzy się z tym tematem. Tym razem na stoły robocze jego drukarek 3D trafiają klapki Yeezy Slides, które drukowane są z różnych rodzajów filamentów elastycznych.

Miejsce 4 – 4-osiowa Prusa i3 MK3S+

Liczba wyświetleń: 467 260

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Twórca kanału CNC Kitchen prezentuje bardzo ciekawą przeróbkę klasycznej drukarki 3D Prusa i3 MK3S+. Modyfikacja ta polega na zastosowaniu obrotowej głowicy z umieszczoną pod kątem 45o względem platformy roboczej, dyszą. Rozwiązanie to pozwala na druk 3D złożonych obiektów geometrycznych, bez konieczności stosowania suportów.

Miejsce 3 – jak wyeliminować „komety” z powierzchni wydruków 3D

Liczba wyświetleń: 616 444

Czas na YouTube: 3 tygodnie

https://www.youtube.com/watch?v=ZM1MYbsC5Aw

Rozważania na temat zależności powstawania nieestetycznych komet z nadlanego filamentu, na zewnętrznych ściankach wydruków 3D od… włączonej funkcji kontynuowania druku 3D po utracie przez nią zasilania.

Miejsce 2 – porównanie drukarek 3D za 300$ i 300 000$

Liczba wyświetleń: 1 396 654

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Celem eksperymentu zaprezentowanego w tym materiale jest wykonanie tego samego (lub bardzo podobnego) modelu na drukarkach 3D z różnych pułapów cenowych. Czy najlepszą jakość uzyskamy na najdroższym urządzeniu?

Miejsce 1 – druk 3D w budownictwie

Liczba wyświetleń: 1 938 605

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Materiał w języku hindi na temat możliwości zastosowania technologii druku 3D w budownictwie.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments