Ciągniki John Deere z drukowanymi w 3D częściami

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 30 gru 2022

Znany producent ciągników, John Deere, od wielu lat stosuje technologie przyrostowe do tworzenia prototypów elementów, które mają trafić do produkcji. Niedawno ogłosił jednak, że w najbliższym czasie druk 3D wykorzystywany będzie również do tworzenia elementów końcowych. Pierwszą wykonywaną w ten sposób częścią będzie zawór układu paliwowego.

Termiczne zawory przełączające, o których mowa we wstępie, służą do utrzymywania temperatury paliwa, co jest szczególnie istotne podczas pracy ciągnika w niskich temperaturach. Umożliwiają one lepszą pracę maszyny w tego typu warunkach. Pierwsze egzemplarze zostaną zamontowane w modelach John Deere 6R oraz 6M, które produkowane są w zakładzie w Mannheim, w Niemczech.

Pomysł na druk 3D tych elementów nie jest spowodowany żadnymi pobudkami o podłożu marketingowym. Ich konstrukcja nie pozawala po prostu na wykonanie ich tradycyjnymi metodami, przy pomocy obrabiarek CNC. Wnętrza zaworów posiadają bowiem zaokrąglone powierzchnie, które umożliwiają lepszy przepływ paliwa, a które ciężko wyprodukować innym sposobem.

Omawiane zawory, to pierwsze elementy drukowane w 3D, które będą montowane w seryjnym pojeździe rolniczym. John Deere planuje również wprowadzić cyfrowy magazyn drukowanych w 3D części zamiennych, które pozwolą na łatwy dostęp do elementów, które przestaną być produkowane w przyszłości.

Źródło/Source: www.3dprinting.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: John Deere

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments