Webinar CadXpert – Jak zoptymalizować parametry druku 3D zeskanowanych wcześniej elementów

Kategoria: CADXPERT Informacje branżowe 02 gru 2022

W dniu 08.12.2022 r. o godzinie 12:00 odbędzie się webinar, organizowany przez firmę CadXpert, z którego będzie można dowiedzieć się, jak ustawić i zoptymalizować parametry druku 3D zeskanowanych wcześniej elementów. Na podstawie przykładowego modelu zostaną również porównane: możliwości, czas i koszty w kontekście różnych technologii druku, różnych maszyn, jak również  produkcji jednostkowej oraz seryjnej.

Wdrożenie do przedsiębiorstwa skanerów 3D daje liczne przewagi konkurencyjne. Produkcja części, które nie posiadają dokumentacji technicznej, tworzenie form oraz matryc dopasowanych do istniejących już podzespołów i optymalizacja ich pracy czy analiza produktów konkurencyjnych – to tylko niektóre z zalet posiadania skanera. Odpowiednia optymalizacja parametrów druku  3D umożliwia produkcję i weryfikację funkcjonalności zeskanowanej części bez konieczności modelowania jej w programie CAD.

Jako wysoce rozwijająca się i opłacalna technologia, druk 3D przyciąga coraz większą uwagę przemysłu dzięki możliwościom produkcji wielu iteracji projektów, obniżeniu kosztów produkcji, dostosowaniu skomplikowanych geometrii, zwiększeniu konkurencyjności i przewadze w wielu gorących obszarach badawczych. Doprowadziło to do szerokiego zastosowania w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, kosmicznym, a nawet w przemyśle medycznym i biomedycznym.

Przykładowo technologia PolyJet, która również zostanie omówiona w trakcie webinaru, ma ogromny wpływ na rozwój organ-on-a-chip – czyli wielokanałowej trójwymiarowej hodowli komórek, która jest układem scalonym, symulującym czynności, mechanikę i reakcję fizjologiczną całego narządu lub układu narządowego. Wielkie możliwości tworzą równie wielkie wyzwania w optymalizacji dużej liczby parametrów procesu, która jest konieczna, aby wydruk wiernie oddawał swoją cyfrową reprezentację przy zachowaniu pożądanych parametrów technicznych części.

W trakcie webinaru porównana zostanie praca w technologiach FDM, SLA, PolyJet i SLS. Modele zostaną przygotowane w programach PreForm, Makerbot Print i GrabCad. Bezpłatnej rejestracji na to wydarzenie można dokonać tutaj.

Źródło/Source: Informacje prasowe/Press release

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: CadXpert

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments