TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – grudzień ‘22

Kategoria: Rankingi i zestawienia 04 sty 2023

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików grudnia 2022 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – napęd harmoniczny czy cykloidalny?

Liczba wyświetleń: 397 422

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autor nagrania testuje dwa rodzaje napędów, cykloidalny oraz harmoniczny, chcąc sprawdzić, które rozwiązanie będzie lepsze. Wydrukowane w 3D modele poddawane są kilku testom, mającym na celu sprawdzenie ich wytrzymałości oraz precyzji działania.

Miejsce 4 – figurka Choo-Choo Charles

Liczba wyświetleń: 482 589

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Filmik z popularnego kanału „YH Figure maker”, który zajmuje się prezentowaniem procesu przygotowywania figurek różnych postaci od momentu ich modelowania, poprzez druk 3D, aż do finalnego malowania. Tym razem obiektem zainteresowania jest figurka Choo-Choo Charles.

Miejsce 3 – monokopter

Liczba wyświetleń: 558 437

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Rzadko widywany polski akcent w naszym zestawieniu. Autor nagrania prezentuje na nim porównanie dwóch śmigieł w wykonanym w technologii druku 3D monokopterze.

Miejsce 2 – operacja chirurgiczna na wydruku 3D

Liczba wyświetleń: 776 240

Czas na YouTube: 1 tygodzień

Bardzo ciekawy materiał prezentujący możliwości robota chirurgicznego Da Vinci. Symulacja operacji została przeprowadzona na realistycznym wydruku 3D, wykonanym na podstawie danych z tomografii komputerowej.

Miejsce 1 – kolejny sposób na druk 3D (prawie) bez suportów

Liczba wyświetleń: 1 055 862

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Autor kanału CNC Kitchen nie odpuszcza druku 3D bez konieczności używania suportów. Jest to jego któryś z kolei materiał na ten temat, w którym prezentuje różnego rodzaju sposoby na osiągnięcie tego celu. Tym razem tematem jego zainteresowania nie jest całkowite wyeliminowanie podpór, ale zminimalizowanie ich praktycznie do zera, dzięki zastosowania metody „łukowych nawisów”.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments