TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – styczeń ‘23

Kategoria: Rankingi i zestawienia 01 lut 2023

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików stycznia 2023 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – drukowany w 3D stolik gamingowy

Liczba wyświetleń: 35 282

Czas na YouTube: 4 dni

Autor nagrania pomaga w promowaniu kampanii na Kickstarterze, na której możemy kupić modułowy i drukowany w 3D stolik to różnego rodzaju gier. W materiale możemy zobaczyć kilka wykonanych z tego zestawu elementów.

Miejsce 4 – przegląd kilku mniej lub bardziej użytecznych wydruków 3D

Liczba wyświetleń: 20 690

Czas na YouTube: 4 dni

Materiał prezentujący szereg, drukowanych w technologii FDM, gadżetów, które nie koniecznie muszą być przydatne, ale na pewno zrobią wrażenie na niezaznajomionych z drukiem 3D obserwatorach.

Miejsce 3 – zakręcony druk 3D

Liczba wyświetleń: 465 702

Czas na YouTube: 13 dni

Materiał z kanału „nature” prezentujący nową technologię druku 3D z kilku różnych materiałów jednocześnie, z możliwością rotacji poszczególnych składników w obrębie ekstrudowanej nitki. Efekt przypomina nieco wyciskanie kolorowej pasty do zębów z tubki, ale możliwości tej technologii mogą być naprawdę interesujące.

Miejsce 2 – proteza dłoni z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 475 475

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Autor nagrania prezentuje postęp prac nad protezą dłoni, którą projektuje dla siebie, aby zastąpić posiadaną protezę aluminiową, wersją lżejszą oraz przede wszystkim bardziej funkcjonalną.

Miejsce 1 – długopisy z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 701 270

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Bardzo ciekawy materiał prezentujący cały proces produkcji, wysokiej jakości długopisów, które drukowane są w 3D z metalu. Zaskakujące jest to, ile różnego rodzaju procesów trzeba wykonać, aby powstał „zwyczajny” długopis.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments