Nexa3D przejmuje dział technologii SLS od XYZprinting

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 22 mar 2023

Amerykański producent szybkich drukarek 3D pracujących w technologii fotopolimerowej, firma Nexa3D, ogłosiła przejęcie działu drukarek 3D SLS od tajwańskiego XYZprinting. Póki co niewiele wiadomo na temat samej transakcji, ale jest ona interesująca dla branży technologii przyrostowych przez sam fakt, że ma miejsce zaledwie kilka lat po wejściu XYZprinting na rynek spieku laserowego.

XYZprinting, firma która zanana była przede wszystkim z desktopowych drukarek 3D FDM oraz SLA, jak również długopisów 3D, swoje pierwsze rozwiązania dla przemysłu zaczęła opracowywać pod koniec roku 2017. Pierwszymi namacalnymi przejawami tej zmiany było wypuszczenie na rynek dwóch drukarek 3D SLS MfgPro230 xS oraz MfgPro236 xS, jak również współpraca z firmami BASF oraz AM Polymers, w celu opracowania innowacyjnych proszków kompatybilnych z tymi urządzeniami.

Tak jak wspominaliśmy we wstępie, póki co nie jest znana wartość ani warunki samej transakcji. Na razie wiemy jedynie, że Nexa3D zamierza zintegrować ze swoim ekosystemem technologię, dystrybucję oraz usługi serwisowe działu SLS firmy XYZprinting. Pozwoli to amerykanom na umocnienie swojej pozycji w tym segmencie na rynku, zwłaszcza że posiadają już oni w swojej ofercie przemysłową maszynę SLS QLS820.

Dzięki rozwiązaniom XYZprinting firma Nexa3D otworzy się na rynek wydajnych, ale stosunkowo niedrogich drukarek 3D typu SLS, znacząco poszerzając tym samym grono swoich potencjalnych klientów.

Źródło: www.3dnatives.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: XYZprinting

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments