TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – luty ‘23

Kategoria: Rankingi i zestawienia 02 mar 2023

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików lutego 2023 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – najciekawsze wydruki 3D lutego 2023 roku

Liczba wyświetleń: 18 440

Czas na YouTube: 2 dni

Materiał prezentujący zestawienie kilku najciekawszych projektów/wydruków 3D, które udało się wykonać autorowi kanału w lutym 2023 roku.

Miejsce 4 – śmigło jako wentylator PC

Liczba wyświetleń: 482 761

Czas na YouTube: 2,5 tygodnia

Autor nagrania wykonuje testy wydajnościowe wentylatora komputerowego, który skonstruowany został na bazie nagrodzonego przez MIT śmigła toroidalnego. Podczas eksperymentu wykorzystuje różne warianty tego projektu oraz porównuje z tradycyjnym wentylatorem.

Miejsce 3 – antena z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 637 317

Czas na YouTube: 1,5 tygodnia

Radix to nowa żywica fotopolimerowa opracowana przez firmę Rogers Corporation. Przy jej pomocy można drukować na przykład anteny. Autor nagrania dostał możliwość otrzymania próbnego wydruku z własnego projektu oraz wykonania na nim szeregu testów.

Miejsce 2 – śmigła toroidalne

Liczba wyświetleń: 1 475 858

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Kolejny materiał na temat śmigieł toroidalnych. Tym razem jednak wykorzystano je nie jako wentylator do PC, tylko śmigła zamontowane na dronie.

Miejsce 1 – palec z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 3 139 395

Czas na YouTube: 2,5 tygodnia

Autorka nagrania straciła mały palec u dłoni podczas prac nad jednym ze swoich projektów. Korzystając z drukarki 3D próbuje uzupełnić ten „ubytek”, tworząc możliwie jak najlepszą, dobrze wyglądającą oraz funkcjonalną protezę.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments