Co Print otrzymuje dofinansowanie na poziomie 650 000 USD w rekordowo krótkim czasie

Kategoria: Desktopowe drukarki 3D 19 kw. 2023

Turecki startup Co Print zebrał łącznie 650 000 USD w zaledwie siedem minut od startu kampanii crowdfundingowej, na lokalnej platformie fonbulucu, bijąc tym samym turecki rekord w systemie finansowania społecznego. Sama kampania wzbudziła zainteresowanie u 2 742 inwestorów i przekroczyła zakładany próg finansowania, ustalony pierwotnie na 550 000 USD. Łączna wartość wsparcia od inwestorów wynosi obecnie 1,2 mln USD.

Co Print to firma, o której było dość głośno jakieś 2-3 lata temu. Miało to miejsce za sprawą opracowanego przez startup urządzenia do wielokolorowego druku 3D w technologii FDM. Narzędzie to pozwalało na druk 3D z aż siedmiu różnych kolorów lub rodzajów filamentów. Jego koncepcja to połącznie Palette od Mosaic oraz MMU od Prusa Research.

Jednym z inwestorów firmy został Haluk Bayraktar, dyrektor generalny Baykar Teknoloji oraz twórca słynnego bezzałogowego aparatu latającego Bayraktar TB2. Według niego sukces startupu nie jest przypadkowy. Co Print planuje wykorzystać swój zrównoważony model przychodów do produkcji i sprzedaży produktów związanych z drukiem 3D, jednocześnie opracowując nowe technologie, aby osiągnąć większy sukces na całym świecie.

Photo Credit: Co Print

Nowa seria Co Print II oraz flagowy produkt Chroma Pad zostaną zaprezentowane w maju na targach Rapid+TCT. Poprzednia wersja tego urządzenia otrzymała kilka nagród w tym Tom’s Hardware Innovation Award oraz wyróżnienie Project We Love od Kickstartera.

W niedalekiej przyszłości firma Co Print planuje wystartować z kolejną kampanią na Kickstarterze oraz uruchomić globalną sieć dystrybutorów, która powinna przyczynić się do szybkiego wzrostu rozpoznawalności marki na całym świecie.

Źródło/Source: Informacje prasowe/Press release

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Co Print

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments