TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – marzec ‘23

Kategoria: Rankingi i zestawienia 07 kw. 2023

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików marca 2023 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – premiera drukarki 3D Prusa MK4

Liczba wyświetleń: 366 679

Czas na YouTube: 3 dni

Najważniejszym wydarzeniem marca, w świecie druku 3D, była oczywiście premiera drukarki 3D Prusa MK4. Przygotowany z tej okazji materiał prezentuje wszystkie nowości oraz modyfikacje, jakie pojawiły się w tej odświeżonej konstrukcji.

Miejsce 4 – figurki z gry Garten of Banban

Liczba wyświetleń: 378 517

Czas na YouTube: 5 dni

Filmik z popularnego kanału „YH Figure maker”, który zajmuje się prezentowaniem procesu przygotowywania figurek różnych postaci od momentu ich modelowania, poprzez druk 3D, aż do finalnego malowania. Tym razem na tapecie postaci z gry Garten of Banban

Miejsce 3 – organizer szufladowy

Liczba wyświetleń: 400 257

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Dobra organizacja przestrzeni roboczej w znaczący sposób poprawia efektywność naszej pracy. Organizer zaprojektowany przez autora powyższego nagrania jest nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim rewelacyjnie się prezentuje.

Miejsce 2 – podwójnie zielony filament PET

Liczba wyświetleń: 646 879

Czas na YouTube: 1 tydzień

Bardzo ciekawy materiał na temat wytwarzania własnego filamentu. Autor nagrania pokazuje cały proces jego produkcji, od momentu pocięcia zielonej butelki PET, poprzez proces przetworzenia cienkiego paska tego tworzywa w nitkę filamentu, aż po wydruk funkcjonalnej obudowy na Raspberry Pi.

Miejsce 1 – kolejne figurki z gry Garten of Banban

Liczba wyświetleń: 726 904

Czas na YouTube: 1 tydzień

Miejsce pierwsze to ponownie materiał z kanału „YH Figure maker” i ponownie postaci z gry Garten of Banban.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments