TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – kwiecień ‘23

Kategoria: Rankingi i zestawienia 05 maj 2023

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików kwietnia 2023 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – prezentacja nowej serii drukarek 3D Creality Halot-Mage

Liczba wyświetleń: 651 845

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Firma Creality zaprezentowała w ubiegłym miesiącu kilka nowych drukarek 3D. Należą do niej również urządzenia z serii Halot-Mage, czyli nowa linia fotopolimerowych drukarek 3D. Czym nowe modele przewyższają starsze konstrukcje? Tego można dowiedzieć się z powyższej prezentacji.

Miejsce 4 – komora spalania według NASA

Liczba wyświetleń: 638 660

Czas na YouTube: 7 dni

Rozważania na temat ewolucji komór spalania w silnikach rakietowych w odniesieniu do dostępnych metod ich wytwarzania. Czy druk 3D może przyczynić się do polepszenia ich sprawności?

Miejsce 3 – figurki z gry Garten of Banban

Liczba wyświetleń: 727 902

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Filmik z popularnego kanału „YH Figure maker”, który zajmuje się prezentowaniem procesu przygotowywania figurek różnych postaci od momentu ich modelowania, poprzez druk 3D, aż do finalnego malowania. Tym razem na tapecie postaci z gry Garten of Banban

Miejsce 2 – pneumatyczny akcelerator

Liczba wyświetleń: 1 064 651

Czas na YouTube: 1 tydzień

Autor materiału zbudował urządzenie do liczenia oraz pakowania śrub, które wykorzystywane są w sprzedawanych przez niego zestawach do budowy drukarek 3D. W tym filmie przygotowuje akcelerator pneumatyczny, który zapobiega blokowaniu się śrub w wężykach doprowadzających je do właściwych pudełek oraz zwiększa sprawność całego urządzenia.

Miejsce 1 – prezentacja nowej serii drukarek 3D Creality K1

Liczba wyświetleń: 1 934 153

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Prezentacja kolejnych nowych modeli drukarek 3D od Creality. Tym razem możemy przyjrzeć się nieco bliżej „filamentowej” serii K1.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments