TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – czerwiec ‘23

Kategoria: Rankingi i zestawienia 04 lip 2023

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików czerwca 2023 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – silnik na sprężone powietrze

Liczba wyświetleń: 819 373

Czas na YouTube: 1 dzień

Autor nagrania zajmuje się projektem samolotu napędzanego przy pomocy silnika na sprężone powietrze. W tym konkretnym materiale mierzy się ze zwiększeniem sprawności jednostki napędowej, wykorzystując w tym celu drukarki 3D, pracujące w technologii FDM oraz SLA.

Miejsce 4 – Prusa MK4 czy Bambu Lab X1C

Liczba wyświetleń: 303 832

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Materiał porównujący drukarkę 3D Prusa MK4 z Bambu Lab X1C. Pomimo znaczących różnic konstrukcyjnych oraz w samym wyglądzie, porównanie tych dwóch urządzeń wydaje się naturalne, ponieważ mieszczą się one mniej więcej w tej samej półce cenowej. Wynik porównania oraz końcowa rekomendacja jest jednak dość zaskakująca.

Miejsce 3 – figurki z gry Roblox

Liczba wyświetleń: 1 718 982

Czas na YouTube: 3,5 tygodnia

Filmik z popularnego kanału „YH Figure maker”, który zajmuje się prezentowaniem procesu przygotowywania figurek różnych postaci od momentu ich modelowania, poprzez druk 3D, aż do finalnego malowania. Tym razem na tapecie postaci z gry Roblox.

Miejsce 2 – głośniki z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 1 806 278

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Autor nagrania, korzystając z drukarki 3D oraz różnych innych specjalistycznych narzędzi i materiałów, próbuje skonstruować głośnik o jak najlepszej jakości dźwięku. Jego konstrukcja wygląda naprawdę imponująco, ale czy końcowe brzmienie będzie zadowalające?

Miejsce 1 – diorama Skibidi Toilet

Liczba wyświetleń: 2 193 160

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Miejsce pierwsze to ponownie materiał z kanału „YH Figure maker”. Tym razem możemy obejrzeć timelapse z tworzenia dioramy Skibidi Toilet.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments