SLM Solutions wzmacnia swoją ofertę dzięki przejęciu technologii Adira AddCreative

Kategoria: ExOne Informacje branżowe 10 sie 2023

SLM Solutions, uznawana na rynku za wiodącą firmę w produkcji drukarek 3D do metalu, dokonała ważnego kroku w kierunku rozszerzenia swojej oferty. 8 sierpnia 2023 roku firma poinformowała o przejęciu technologii od Adira AddCreative, co stanowi ważne posunięcie strategiczne w kierunku dominacji w sektorze produkcji addytywnej.

Technologia opracowana przez Adira, oparta na innowacyjnym systemie ruchomej głowicy procesowej stworzonej przy współpracy z Instytutem Fraunhofer ILT ((Fraunhofer Institute for Laser Technology) zapewnia imponujące możliwości drukowania. Dzięki obsłudze do 12 laserów i dużej platformie roboczej, SLM Solutions zyska narzędzie, które doskonale uzupełni obecną ofertę firmy.

Przejęcie to pozwoli również na wprowadzenie do oferty rozwiązań bardziej elastycznych, skalowalnych i konkurencyjnych cenowo, co z pewnością przysłuży się branżom takim jak lotnictwo, energetyka czy przemysł zbrojeniowy. Sam O’Leary, dyrektor generalny SLM Solutions, wyraził przekonanie, że nowa technologia nie tylko zapełni lukę w ich portfolio, ale również pomoże kształtować przyszłość całej branży.

Informacja, iż SLM Solutions przejmuje Adria AddCreative wskazuje kierunek w jakim zmierza ten renomowany producent drukarek 3D do metalu. Akwizycja oznacza też rozpoczęcie współpracy z doświadczonym zespołem Adira, który teraz dołączy do międzynarodowego teamu SLM Solutions, wspólnie dążąc do osiągnięcia nowych sukcesów w dziedzinie druku 3D.

Źródło/Source: www.colmex.pl

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: SLM Solutions, Adira AddCreative

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments