E3D we współpracy z Bambu Lab wprowadzają na rynek nową wersję głowicy ObXidian dla drukarek 3D z serii X1 oraz P1

Kategoria: Warsztat 29 gru 2023

Brytyjska firma E3D-Online wprowadza do swojej bogatej oferty ulepszoną wersję hotendu ObXidian, przystosowaną do drukarek 3D Bambu Lab z serii X1 oraz P1. Opracowaną w ramach oficjalnie licencjonowanej współpracy głowicę wyposażono w utwardzaną dyszę, umożliwiającą wysoki przepływ materiału.

Według E3D nowa głowica zoptymalizowana została do pracy z filamentami kompozytowymi oraz posiada powłokę E3DL, która zapobiega ich przywieraniu, przez co minimalizuje ryzyko zatykania. ObXidian wyróżnia się również zwiększonym o 60% przepływem, co jest szczególnie istotne w szybkich drukarkach 3D, za jakie na pewno uznawane są urządzenia od Bambu Lab.

Najnowszy model drukarki Bambu Lab X1E oferuje maksymalną prędkość druku wynoszącą 500 mm/s. Według E3D nowa wersja głowicy ObXidian pozwala na zwiększenie objętościowego przepływu materiału o około 60%, dodatkowo zwiększając prędkość oraz wydajność tego urządzenia. Zaprojektowany jako zamiennik hotend zapewnia podobno bezproblemowy proces instalacji, co jest szczególnie istotne z punku widzenia mniej doświadczonego użytkownika.

Photo Cover: E3D

ObXidian jest kompatybilny z filamentami o średnicy 1,75 mm i występuje z dyszami o średnicy 0,4 mm lub 0,6 mm. Można go zamontować do drukarek 3D Bambu Lab X1, X1 Carbon, X1E, P1S oraz P1P. Cena nowej głowicy wynosi obecnie 60 GBP i można ją nabyć w oficjalnym sklepie E3D.

Źródło/Source: www.e3d-online.com 

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: E3D

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
4 miesięcy temu

Haha dobre chińskie już dawno są w sprzedaży i to dużo lepsze i tansze