TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – kwiecień ‘24

Kategoria: Rankingi i zestawienia 02 maj 2024

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików kwietnia 2024 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów typu Shorts.

Miejsce 5 – Top 5 drukowanych w 3D mebli

Liczba wyświetleń: 291 977

Czas na YouTube: 1 tydzień

Autor materiału prezentuje 5 ciekawych projektów, w których łączy elementy z drukarki 3D z drewnem, tworząc ciekawe i wytrzymałe meble.

Miejsce 4 – czy można grawerować wydruki 3D

Liczba wyświetleń: 330 952

Czas na YouTube: 1 tydzień

Czy wydruki 3D można grawerować przy pomocy przenośnej grawerki laserowej xTool F1? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć autor materiału, który na co dzień zajmuje się malowaniem figurek. Przy pomocy wspomnianego urządzenia sprawdza on możliwość wykonywania „tatuaży” na ciałach pomalowanych postaci.

Miejsce 3 – forma do odlewów z wydruku 3D

Liczba wyświetleń: 340 777

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Powyższy filmik to instrukcja, jak przy pomocy druku 3D można wykonać formę silikonową do odlewania modeli z gipsu. Przytoczony przykład dotyczy powielanej kopii ikony.

Miejsce 2 – PLA wzmacniane TPU

Liczba wyświetleń: 380 527

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Stefan z kanału CNC Kitchen próbuje przerobić swój stary zapas filamentu o średnicy 3 mm na filament o średnicy 1,75 mm. Po wielu nieudanych próbach postanawia wzmocnić go przy pomocy włókna z filamentu TPU.

Miejsce 1 – odrzutowy nóż

Liczba wyświetleń: 461 267

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autor kanału Integza testuje drukowany z metalu nóż, który… zasilany jest przy pomocy gazu i można podpalić go niczym tradycyjny palnik.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments