3devo wprowadza rozwiązanie do recyklingu proszku SLS przetwarzając go w filament do druku 3D

Kategoria: Materiały do druku 3D 28 cze 2024

3devo ogłasza przełom w zrównoważonym druku 3D dzięki udanemu recyklingowi proszku wykorzystywanego w technologii SLS w wysokiej jakości filament do technologii FDM. Proces ten rozwiązuje istniejące od lat wyzwanie, jakim są odpady proszku SLS, zmniejszając wpływ na środowisko i koszty dla branż zależnych od druku 3D.

Rozwiązanie 3devo pozwala na przekształcenie niewykorzystanego proszku SLS w filament nadający się do ponownego użycia w technologii FDM, zapewniając opłacalną i przyjazną dla środowiska alternatywę dla producentów z branży lotniczej, motoryzacyjnej, medycznej oraz edukacyjnej. Postęp ten nie tylko zwiększa zrównoważony rozwój, ale także sprzyja dalszym innowacjom w społeczności druku 3D.

Opracowana technika otwiera nowe możliwości eksperymentowania oraz zastosowania, ponieważ użytkownicy SLS nie będą już ograniczani kosztem i dostępnością świeżego proszku. Może to prowadzić do częstszego tworzenia prototypów, większego dostosowywania i możliwości podejmowania bardziej złożonych projektów, które w przypadku tradycyjnych materiałów byłyby zbyt drogie.

Więcej na temat całego procesu z wykorzystaniem urządzeń Filament Maker od 3devo, można przeczytać na stronie producenta.

Źródło/Source: informacje prasowe 3devo

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: 3devo

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments