TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – czerwiec ‘24

Kategoria: Rankingi i zestawienia 04 lip 2024

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików czerwca 2024 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów typu Shorts.

Miejsce 5 – 10 najciekawszych wydruków typu „fidget toys”

Liczba wyświetleń: 11 708

Czas na YouTube: 1 dzień

Materiał prezentujący 10 najciekawszych, według jego autora, wydruków projektów typu „fidget toys”, wykonanych na drukarce 3D Elegoo Neptune 4.

Miejsce 4 – z wypełnieniem czy bez?

Liczba wyświetleń: 53 307

Czas na YouTube: 2 dni

Autor materiału testuje wytrzymałość wydruków 3D, w zależności od budowy geometrycznej ich wnętrza oraz wypełnienia. Wszystkie badane próbki mają dokładnie taką samą masę, ale różnią się od siebie wewnętrznym rozkładem wspomnianych wcześniej parametrów.

Miejsce 3 – 7 ciekawych wydruków 3D

Liczba wyświetleń: 62 580

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Kolejna dawka ciekawych wydruków 3D, wykonanych na Elegoo Neptune 4.

Miejsce 2 – formowanie wtryskowe na drukarce 3D

Liczba wyświetleń: 376 322

Czas na YouTube: 1 tydzień

Stefan z kanału “CNC Kitchen” sprawdza możliwość formowania wtryskowego z wykorzystaniem plastiku ekstrudowanego przez drukarkę 3D typu FDM do form wykonanych w technologii fotopolimerowej.

Miejsce 1 – 30 ciekawych wydruków 3D

Liczba wyświetleń: 658 874

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Na koniec filmik prezentujący kolejną porcję ciekawych, według autora, wydruków 3D. Tym razem kompilacja zawiera aż 30 projektów.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments