CeraFab S320 – seryjna produkcja części ceramicznych od Lithoz

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 31 paź 2024

Jeden z liderów branży ceramicznego druku 3D, firma Lithoz, ogłosiła wprowadzenie na rynek swojego nowego systemu CeraFab S320. Urządzenie to przeznaczone jest do seryjnej produkcji średniej wielkości komponentów, szczególnie dla potrzeb przemysłu lotniczego oraz półprzewodnikowego.

Drukarka 3D CeraFab System S320 do ceramiki to odpowiedź firmy Lithoz na zapotrzebowanie branży na większe oraz bardziej precyzyjne części w produkcji seryjnej. Nowa maszyna ma na celu zwiększenie wydajności produkcji średniej wielkości części ceramicznych w dużych seriach. Jest to możliwe dzięki połączeniu opracowanej przez Lithoz technologii LCM z dużą przestrzenią roboczą o wymiarach 246 x 130 x 320 mm. Jest ona pięć razy większa od platformy CeraFab S65.

Urządzenie wyróżnia się również prędkością druku do 150 warstw na godzinę przy grubości do 200 µm i rozdzielczości 60 µm. Dzięki systemowi projekcji 4K, S320 stanowi idealne uzupełnienie ultraprecyzyjnego systemu CeraFab S65 oraz oferuje potężne narzędzie do seryjnej produkcji w zastosowaniach przemysłowych i lotniczych.

Jednym z partnerów Lithoz, który miał okazje pozanć zalety druku 3D z ceramiki jest firma Alumina Systems. Wykorzystała ona technologię LCM do produkcji półprzewodnikowego pierścienia ALD o średnicy 15 cali. Aby zapewnić stały przepływ gazu i ciśnienie nawet przy użyciu gazów reaktywnych, zastosowano ceramikę z tlenku glinu. Połączenie ceramiki z procesem drukowania 3D firmy Lithoz zapewniło liczne korzyści w produkcji pierścienia rozdzielacza gazu, takie jak znaczące obniżenie kosztów produkcyjnych oraz możliwość tworzenia bardziej cienkościennych i lżejszych struktur wewnętrznych, zwiększających wydajność urządzenia.

Photo Credit: Lithoz

Firma Lithoz zaprezentuje wyżej wymienione zastosowania podczas nadchodzących targów Formnext 2024, na swoim stoisku C49 w hali 11.1, gdzie będzie można podziwiać półprzewodnikowy pierścień ALD, a także przemysłowe urządzenia filtrujące oraz ceramiczne rdzenie odlewnicze i osłony radarowe dla przemysłu lotniczego. Na miejscu będzie można również zapoznać się z systemem CeraFab S320 oraz innymi rozwiązaniami firmy Lithoz.

Źródło/Source: www.3dnatives.com
Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Lithoz
O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments