Smartpod – mobilna przestrzeń do pracy z drukarki 3D

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 06 sie 2021

Kalifornijskie studio projektowe Denizen zaprezentowało własną wizję elastycznej przestrzeni roboczej do indywidualnej pracy zdalnej, tworząc Smartpod, czyli drukowane w 3D mobilne biuro, które przynajmniej w teorii, możemy zainstalować w dowolnym, dogodnym dla nas miejscu. W dobie coraz powszechniejszej pracy zdalnej rozwiązanie to wydaje się idealnym dla osób, którym ciężko odnaleźć skupienie w wypełnionej ludźmi przestrzeni domowej.

Bryła Smartpod przypomina niewielką kapsułę, w której znajdziemy cały niezbędny do pracy sprzęt. Całość zbudowana została z trwałych materiałów, które w 100% nadają się do recyklingu. Niektóre z elementów konstrukcyjnych wykonane zostały w technologii druku 3D.

Do sytuacji, w której patrzymy na tego typu projekty bez politowania, zmusił nas bez wątpienia światowy kryzys zdrowotny, który wymógł na wielu pracownikach konieczność pracy zdalnej z domu. Sytuacja taka jest dla wielu z nich niekomfortowa, ponieważ muszą mierzyć się oni nie tylko z utratą, narażonej na różne pokusy, koncentracji, ale też niejednokrotnie z brakiem miejsca oraz niezbędnego sprzętu.

Photo Credit: Denizen

Zaprojektowana dla potrzeb jednej osoby kapsuła Smartpod oferuje przestrzeń na poziomie około 8,3 m2, na którą składa się pomieszczenie o wysokości 3,2 m, szerokości 2,3 m oraz długości 3,6 m. Poza częścią biurową, wydzielono w nim również miejsce na czytelnię, mini lodówkę oraz tablicę do zapisywania pomysłów. Jak widać niestety zabrakło w niej miejsca na równie istotną toaletę, co niejako wymusza konieczność ustawienia tej konstrukcji w jej pobliżu. Smartpod wyposażono również w niezbędną instalację, w tym ładowarki USB, złącze Thunderbolt, ruter WiFi, system głośników, mikrofonów oraz kamer 4K.

Photo Credit: Denizen

Największą zaletą omawianej budowli jest jej mobilność oraz brak konieczności załatwiania jakichkolwiek pozwoleń budowlanych na jej umiejscowienie. Smartpod znajduje się jeszcze w fazie projektu, a jego cena nie jest podawana publicznie. Aby ją poznać należy kontaktować się bezpośrednio z producentem.

Źródło: www.3dnatives.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Denizen

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments