Szkolenie “Druk 3D z żywic fotopolimerowych – poziom zaawansowany”

Kategoria: Informacje branżowe Szkolenia 17 sie 2021

Portal “3D w praktyce”, który od ponad siedmiu lat stara się edukować w zakresie technologii przyrostowych, przygotował szereg profesjonalnych szkoleń, przeznaczonych dla firm, osób prywatnych, jak również instytucji i jednostek edukacyjnych. Drugi z cyklu naszych kursów skupia się wokół zaawansowanej wiedzy o druku 3D, bazującego na żywicach fotopolimerowych. Każdy uczestnik pozna dzięki niemu pełen przebieg tego procesu oraz dowie się jak wdrożyć tę technologię we własnej firmie lub pracowni.

Niniejszy kurs skupia się wokół najważniejszych czynności zmierzających do wykonania kompletnego procesu druku 3D, na który składa się przygotowanie drukarki 3D, wgrywanie modelu do druku 3D, dodawanie podpór oraz prawidłowa orientacja modelu, informacje na temat podstawowych ustawień druku 3D, czyszczenie oraz naświetlanie wydrukowanego modelu, czyszczenie drukarki 3D oraz narzędzi po skończonej pracy.

Przygotowane przez nasz zespół szkolenia z zakresu druku 3D z żywic fotopolimerowych bazują na naszym ogromnym, wieloletnim doświadczeniu z tą technologią, a nie tylko na wiedzy zdobytej z portali internetowych oraz filmów w serwisie YouTube. W związku z tym macie Państwo niepowtarzalną szansę na uniknięcie powielanych w tego typu materiałach błędów, jak również unikać tych, które my popełnialiśmy przy pierwszym zetknięciu się z tą technologią.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które:

 • posiadają lub chcą kupić fotopolimerową drukarkę 3D,
 • posiadają podstawową wiedzę na temat tej technologii,
 • kupili drukarkę 3D i nie bardzo wiedzą co dalej,
 • chcą poznać kompletny proces druku 3D od momentu włączenia drukarki 3D do jej wyłączenia,
 • chcą wdrożyć druk 3D z fotopolimerów w swojej firmie.

Na naszych kursach nie uczymy obsługi konkretnych drukarek 3D, ale przekazujemy szereg informacji i wskazówek, które w ogólnym rozumieniu można przełożyć na konkretne działanie, dla każdego tego typu urządzenia.

Przykładowy zakres szkolenia:

 • przygotowanie drukarki 3D do pracy,
 • charakterystyka najważniejszych parametrów druku 3D,
 • dodawanie podpór oraz orientacja modeli 3D,
 • mycie oraz doświetlanie wydruków 3D,
 • usuwanie podpór,
 • wymiana folii FEP w kuwecie,
 • czyszczenie drukarki 3D oraz narzędzi po skończonej pracy.

Szkolenia odbywają się w naszej przystosowanej do tego celu pracowni, w siedzibie “3D w praktyce” w Rzeszowie lub w formie online. Po ustaleniu dodatkowych szczegółów istnieje również możliwość przeprowadzenia szkolenia w siedzibie zamawiającego.

Wsparcie techniczne:

Jesteśmy nie tylko teoretykami, ale przede wszystkim praktykami, wiemy zatem, że sama teoria to nie wszystko, a brak praktyki sprawia, że nasza wiedza szybko się ulatnia. Dlatego właśnie do naszych pakietów szkoleń dokładamy poszkoleniowe wsparcie techniczne, w ramach którego nasi kursanci mogą przez określony w warunkach szkolenia czas dzwonić oraz pisać do nas, w godzinach naszej pracy (9.00-17.00) i zadawać pytania związane z zakresem ukończonego kursu.

Warunki szkolenia:

Cena: 900 zł netto/osobę

(przy większej liczbie uczestników cena do ustalenia)

Czas trwania szkolenia: około 5 godzin

Darmowe wsparcie techniczne po zakończeniu szkolenia: 5 dni roboczych

Poziom zaawansowania: 2 z 4 (nie wymaga znajomości poziomu 1)

 

Zapisy
email: szkolenia@3dwpraktyce.pl
tel.: 660 947 463

O autorze
Redakcja 3DWP

3D w praktyce to czołowy polski serwis poświęcony technologiom przyrostowym. Prezentujemy informacje ze świata, testy, recenzje i tutoriale dla początkujących i zaawansowanych użytkowników drukarek 3D.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments