Reklama

Portal 3D w praktyce to jeden z największych serwisów internetowych w Polsce poświęcony technologiom przyrostowym. Funkcjonuje od połowy 2014 roku i koncentruje się na opisie praktycznego wykorzystania drukarek 3D oraz szeroko pojętych technologii 3D. Od września 2018 roku wydawany jest przez firmę HANION.

Statystyki odwiedzalności serwisu za trzy ostatnie miesiące: 01.12.2020 – 28.02.2021:

 

 

Dziennie sesji (odwiedzin): 648
Dziennie unikalnych użytkowników: 590
Dziennie odsłon: 849

Reklama na 3D w praktyce:

Blok “SPONSOROWANE”


Cena:

 • 1500 zł netto/miesiąc za slot na 1 miesiąc,
 • 1000 zł netto/miesiąc za slot na 6 miesięcy,
 • 500 zł netto/miesiąc za slot na 12 miesięcy.

Opis: Prezentacja drukarki 3D lub dowolnego produktu z przekierowaniem na stronę internetową sprzedawcy. Blok składa się z czterech slotów, a każdy slot może zawierać 5 produktów wyświetlających się losowo po przeładowaniu strony. Jedyny nośnik reklamy widoczny na stronie głównej oraz na wszystkich podstronach, umieszczony na wysokości logo 3D w praktyce.

W każdym ze slotów można prezentować:

 • zdjęcie produktu,
 • nazwę produktu,
 • cenę,
 • nazwę reklamodawcy.

Banner boczny TOP

Rozmiar: 350 x 350 px
Cena: 850 PLN netto / miesiąc
Opis: Widoczny na stronie głównej oraz na wszystkich podstronach, w prawej kolumnie pomiędzy ostatnio dodanymi artykułami a ostatnimi komentarzami.

Banner boczny MIDDLE

Rozmiar: 350 x 350 px
Cena: 600 PLN netto / miesiąc
Opis: Widoczny na stronie głównej oraz na wszystkich podstronach, w środku bocznej kolumny, pomiędzy ostatnimi komentarzami a działem PODSTAWY DRUKU 3D.

Banner boczny BOTTOM

Rozmiar: 350 x 350 px
Cena: 350 PLN netto / miesiąc
Opis: Widoczny na stronie głównej oraz na wszystkich podstronach, na samym dole prawej kolumny.

Banner CONTENT (w treści artykułów)

Wielkość: 680 x 390 px
Cena: 1500 PLN netto / miesiąc
Opis: Widoczny na wszystkich stronach z artykułami pomiędzy drugim i trzecim akapitem.

Banner STICKER

Rozmiar: 750 x 150 px
Cena:

 • banner na stronie głównej – 1750 zł netto/miesiąc,
 • banner na wszystkich podstronach – 1750 zł netto/miesiąc,

Opis: Widoczny albo na stronie głównej, albo na wszystkich podstronach. Zamknięcie reklamy odbywa się przy pomocy kliknięcia w przycisk “X” umieszczonego po prawej stronie bannera. Banner wyświetla się danemu użytkownikowi ponownie po upłynięciu jednej godziny.

Promowany sklep internetowy

Cena: 750 zł netto/miesiąc

Opis: Promowanie sklepu internetowego przy pomocy odnośnika “SKLEP”  widocznego w górnym menu głównym serwisu. Menu górne widoczne jest na stronie głównej oraz wszystkich podstronach. W ramach reklamy pod przyciskiem “sklep” umieszczony jest link prowadzący do podstrony, na której znajduje się informacja o promowanym sklepie wraz z adnotacją, że portal “3d w praktyce” nie jest stroną w zawartych za jego pośrednictwem transakcjach.

Promowane usługi druku 3D

Cena: 750 zł netto/miesiąc

Opis: Promowanie usług druku 3D przy pomocy odnośnika “Zamów wydruk 3D”  widocznego w górnym menu głównym serwisu. Menu górne widoczne jest na stronie głównej oraz wszystkich podstronach. W ramach reklamy pod przyciskiem “zamów wydruk 3D” umieszczony jest link prowadzący do podstrony, na której znajduje się informacja o promowanym serwisie wraz z adnotacją, że portal “3D w praktyce” nie jest stroną w zawartych za jego pośrednictwem transakcjach.

Artykuł Sponsorowany

Cena: 1 000 zł netto/miesiąc

Opis: Artykuł widoczny w kategorii “Artykuł Sponsorowany”, umieszczonej w najbardziej widocznym miejscu serwisu, w prawej kolumnie nad ostatnio dodanymi artykułami. Tekst może zawierać dowolną treść dotyczącą danej firmy, jednak jego zawartość musi być konsultowana z Redakcją “3D w praktyce” i nie może zawierać treści dyskredytujących firmy konkurencyjne oraz przekraczających powszechnie obowiązujących norm etycznych. Artykuły sponsorowane opatrzone są stosownymi tagami tak, aby Czytelnik miał świadomość charakteru zamieszczonego tekstu.

Katalog Firm

Każda z firm należących do Katalogu Firm ma możliwość publikacji artykułów dotyczących swojej działalności (nowości w ofercie produktów oraz usług) w ramach kategorii Informacje Branżowe. Wpis w Katalogu Firm składa się z mapki prezentującej położenie firmy oraz umożliwiającej wyszukiwanie po miejscowości oraz profilu działalności, jak również wizytówki firmy, w której umieszczone są następujące informacje:

 • nazwa firmy,
 • logo firmy,
 • dane teleadresowe,
 • mapka lokalizacyjna,
 • opis działalności,
 • oferta,
 • galeria zdjęć.

Wszystkie opublikowane treści są wyświetlane w serwisie przez cały okres posiadania wizytówki w Katalogu Firm. Wraz z usunięciem wizytówki usuwane są również przypisane do niej artykuły.

Cena: 350 zł netto/rok

Katalog Firm – wyróżnienie firmy

Istnieje możliwość wyróżnienia wpisu firmy znajdującej się w Katalogu Firm. Wyróżnione firmy znajdują się na początku listy wszystkich firm. Opcja dostępna jest wyłącznie dla ośmiu firm.

Cena: 50 zł netto/miesiąc

 

Niestandardowa reklama indywidualna

Ustalana indywidualnie i umożliwiająca promowanie swojego produktu lub usługi, które może przybierać postać:

 • oznaczonego artykułu sponsorowanego,
 • rzetelnego testu drukarki 3D, materiału do druku 3D lub związanego z tą technologia akcesorium,
 • innego, nie wymienionego wcześniej sposobu.