TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – grudzień ‘23

Kategoria: Rankingi i zestawienia 05 sty 2024

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików grudnia 2023 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów typu Shorts.

Miejsce 5 – jak pozbyć się niechcianego warstwowania na wydrukach 3D

Liczba wyświetleń: 429 221

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autor filmu zmaga się z przypadkiem nieregularnego oraz nieestetycznego warstwowania na wydrukach 3D, wykonanych w technologii FDM. Czy uda mu się znaleźć właściwe rozwiązanie tego problemu?

Miejsce 4 – figurka DogDay Monster

Liczba wyświetleń: 604 320

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Filmik z popularnego kanału „YH Figure maker”, który zajmuje się prezentowaniem procesu przygotowywania figurek różnych postaci od momentu ich modelowania, poprzez druk 3D, aż do finalnego malowania. Tym razem na tapecie postać z gry Poppy Playtime 3.

Miejsce 3 – test drukowanego w 3D silnika

Liczba wyświetleń: 661 719

Czas na YouTube: 10 dni

Krótki materiał z testów przeprowadzanych przez NASA. Jego bohaterem jest drukowany w 3D silnik rakietowy z rotującą detonacją.

Miejsce 2 – własny filament z nieudanych wydruków 3D

Liczba wyświetleń: 802 597

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Autor kanału CNC Kitchen zastanawia się nad możliwością ponownego wykorzystania nieudanych wydruków 3D, zamieniając je wcześniej na filament. W tym celu buduje własną wytłaczarkę, korzystając z jednego z dostępnych projektów DIY typu open source.

Miejsce 1 – Bambu Lab A1

Liczba wyświetleń: 872 371

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Materiał promocyjny, prezentujący najnowszą drukarkę 3D od Bambu Lab, czyli model A1.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments