3D w praktyce

3D w praktyce to serwis informacyjny poświęcony drukowi przestrzennemu, który założony został w lutym 2014 roku. W publikowanych artykułach opisywane są zarówno kwestie techniczne, związane z obsługą niskobudżetowych oraz przemysłowych drukarek 3D, jak i różnego rodzaju projekty o mniej lub bardziej praktycznym zastosowaniu.

Śledząc wpisy na stronie można dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca z drukiem przestrzennym “od kuchni”. Znajdują się tu relacje z powstawania różnych autorskich projektów, jak i druku 3D ciekawych modeli znalezionych w sieci. Nie brakuje też artykułów o konserwacji, przeróbkach i ewentualnych naprawach samych drukarek 3D, o oprogramowaniu i materiałach eksploatacyjnych wykorzystanych do druku 3D. Użytkownicy drukarek 3D znajdą tu wiele wskazówek dotyczących kalibracji urządzeń, końcowej obróbki powstałych przedmiotów oraz rozwiązywania problemów związanych z tą technologią.

Działalność portalu 3D w praktyce posiada również charakter edukacyjny. Zajmujemy się nie tylko wdrażaniem technologii druku 3D we wszystkich możliwych branżach, ale oferujemy również szereg programów szkoleniowych, na różnych poziomach zaawansowania. Jako zespół możemy poszczycić się największym w Polsce oraz jednym z największych na świecie doświadczeń w zakresie pracy z fotopolimerowymi drukarkami 3D, pracującymi w oparciu o technologię LCD i wiedzę tę z powodzeniem przekazujemy firmom oraz instytucjom, które nam zaufały.