Drukarze dla medyków – kolejna inicjatywa ułatwiająca kontakt osobom drukującym dla służby zdrowia

Kategoria: Druk 3D w medycynie Fiberlogy 25 mar 2020

W całym kraju trwa pospolite ruszenie polskiej branży druku 3D, która w obliczu narastającej pandemii koronawirusa uruchomiła wszystkie możliwe drukarki 3D i masowo drukuje wszelkiego rodzaju środki ochrony dla służby zdrowia oraz innych służb, które narażone są na zakażenie. Swoją cegiełkę dokłada również Fiberlogy, które uruchomiło specjalną stronę internetową, na której znajdziemy regionalnych koordynatorów, od których każdy kto chce przyłączyć się do akcji, otrzyma za darmo przekazany przez Fiberlogy filament Easy PET-G oraz PET-G.

W obliczu pandemii koronowirusa, społeczność druku 3D jednoczy siły w celu wsparcia polskiej służby zdrowa, która znalazła się na pierwszej linii walki z niewidzialnym wrogiem. Dzięki wspaniałym inicjatywom m.in. Józefa Prusy, a w ślad za nim setkom polskich drukarzy, nasze drukarki mogą stać się skuteczną bronią służącą ochronie zdrowia lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, a także setek, a niekiedy tysięcy strażaków policjantów i innych ludzi, którzy w poczuciu obowiązku walczą każdego dnia z rozprzestrzeniającą się zarazą.

Fiberlogy bezpłatnie przekaże filament Easy PET-G oraz PET-G w ramach skoordynowanych działań w celu zapewnienia materiału do druku przyłbic zapewniających ochronę przed wirusem w kontacie z osobą chorą. Filament udostępniany będzie za pośrednictwem regionalnych koordynatorów.

Wspomniana grupa skupia się przede wszystkim na produkcji przyłbic autorstwa Prusa Research, ale każdy z wolontariuszy może oczywiście skorzystać z dowolnego innego projektu.

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments