Grohe wprowadza do swojej oferty linię drukowanych w 3D baterii łazienkowych

Kategoria: Projekty 3D 10 wrz 2019

Grohe, jeden z liderów w produkcji akcesoriów oraz urządzeń łazienkowych, opracował nową linię drukowanych w 3D kranów oraz baterii. Dzięki zastosowaniu tej technologii firma jest w stanie wytwarzać cienkie oraz minimalistyczne krany o bardzo interesującym wzornictwie. Oferowana linia produktowa jest jednym z pierwszych tak dużych projektów luksusowych urządzeń łazienkowych drukowanych z metalu.

Zaprezentowana kolekcja ma futurystyczny, a zarazem minimalistyczny wygląd. Jej elementy powstają metodą spieku proszku metalowego i składają się średnio z około 4700 warstw o grubości 0,06 mm. Po zakończeniu drukowania każdy z nich musi zostać poddany dodatkowej obróbce na maszynie CNC, a w ostatnim etapie wykańcza się ich powierzchnię ręcznym szlifowaniem przy pomocy drobnej szczotki.

Poza kranami oraz bateriami łazienkowymi w nowej kolekcji znajdziemy również czujniki oraz aplikacje, które pozwalają na śledzenie kosztów oraz kontrolę zużycia wody. Nie jest to pierwszy kontakt Grohe z drukiem 3D, ponieważ wcześniej wykonywała już w ten sposób różne elementy ceramiczne, które zaprezentowane zostały na ubiegłorocznych targach ISH.

Druk 3D to dla tego typu firm nie tylko możliwość na wyróżnienie się na rynku, ale też przede wszystkim uproszczenie procesu produkcji oraz samego produktu poprzez zmniejszenie ilości jego podzespołów. Ważnym czynnikiem jest również umożliwienie swoim klientom indywidualnej personalizacji produktów z pozoru produkowanych masowo.

Źródło: www.3dprinting.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments