TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – sierpień ‘19

Kategoria: Rankingi i zestawienia 08 wrz 2019

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików sierpnia 2019 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – stabilizowany żyroskopem zdalnie sterowany pojazd dwukołowy

Liczba wyświetleń: 375 083

Czas na YouTube: 1 tydzień

Tradycyjnie w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć filmu z kanału RCLifeOn. Tym razem jednak jest to ostatnie miejsce, ale materiał miał premierę zaledwie tydzień temu, więc jego oglądalność na pewno jeszcze mocno urośnie. Tematyką filmu jest projekt oraz budowa zdalnie sterowanego pojazdu dwukołowego, który stabilizowany jest przy pomocy żyroskopu.

Miejsce 4 – odpudełkowanie oraz recenzja drukarki 3D EasyThreed NANO

Liczba wyświetleń: 409 519

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Filmik prezentuje unboxing oraz wykonanie kilku wydruków testowych na mikroskopijnych rozmiarów, super taniej drukarce 3D EasyThreed NANO.

Miejsce 3 – odlewanie imadła w formie wykonanej przy pomocy wydruku z PLA

Liczba wyświetleń: 411 140

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Bardzo ciekawy materiał prezentujący proces wykonania imadła z brązu, z wykorzystaniem metody wosku traconego, gdzie zamiast wosku posłużono się modelem wykonanym z PLA na drukarce 3D typu FDM. Proces składania i obróbki gotowego imadła można obejrzeć w drugiej części, która była szóstym najpopularniejszym filmikiem dotyczącym druku 3D w sierpniu.

Miejsce 2 – Markforged prezentuje system Metal X do druku 3D z metalu

Liczba wyświetleń: 483 610

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Dość nietypowy, bo zaledwie 40-sekundowy, filmik reklamowy wyprodukowany przez Markforged, na którym prezentowany jest system Metal X do druku 3D z metalu.

Miejsce 1 – Markforged i druk 3D z włókna węglowego

Liczba wyświetleń: 1 162 518

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Kolejny film reklamowy od Markforged, tym razem zachwalający druk 3D z włókna węglowego oraz zachęcający do zamawiania bezpłatnych próbek wydruków z tego materiału.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments