TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – lipiec ‘21

Kategoria: Rankingi i zestawienia 04 sie 2021

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików lipca 2021 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Ze względu na fakt masowego dodawania przez kilku użytkowników kilkudziesięciosekundowych filmików, które w krótkim czasie osiągają zasięgi na poziomie kilku-kilkunastu milionów wyświetleń, nasze zestawienie zostaje uzupełnione o filtr nie uwzgledniający materiałów trwających mniej niż jedna minuta.

Miejsce 5 – budowa prawdziwej zbroi Iron Mana

Liczba wyświetleń: 614 913

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Bardzo ciekawy cykl, w którym autor kanału próbuje zbudować w pełni funkcjonalną oraz odwzorowaną 1:1 zbroję Iron Mana. W tej części zajmuje się między innymi wykonaniem drukowanego w 3D kasku, który posłużył jako forma do odwzorowania wersji wykonanej z metalu.

Miejsce 4 – tworzenie figurki z gry Friday Night Funkin’

Liczba wyświetleń: 826 803

Czas na YouTube: 1 tydzień

Filmik z popularnego kanału „YH Figure maker”, który zajmuje się prezentowaniem procesu przygotowywania figurek różnych postaci od momentu ich modelowania, poprzez druk 3D, aż do finalnego malowania. Tym razem na tapecie jest postać z gry Friday Night Funkin’.

Miejsce 3 – śruba z podwójnym gwintem

Liczba wyświetleń: 1 139 755

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Bardzo ciekawy materiał, w którym jego autor postanawia wykonać dwie śruby z podwójnym gwintem w wersji z brązu oraz aluminium. Za modele do wykonania formy do odlewu posłużyły wydruki z PLA.

Miejsce 2 – imadło fraktalne

Liczba wyświetleń: 1 309 655

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Jeśli nie widzieliście nigdy w akcji imadła fraktalnego, które ostatnio stało się dość popularne, to ten filmik może spowodować u was znaczące oddalenie się żuchwy od szczęki. Autor materiału postanawia wykonać swoją własną, drukowaną w 3D wersję, a finalny efekt jego pracy jest więcej niż zadowalający.

Miejsce 1 – figurki Flippy i Fliqpy z gry Friday Night Funkin’

Liczba wyświetleń: 3 157 363

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Miejsce pierwsze to ponownie materiał z kanału „YH Figure maker” i ponownie postaci z gry Friday Night Funkin’. Tym razem autor nagrania przygotował dla nas figurki Flippy oraz Fliqpy.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments