MiniFactory Ultra – fińska drukarka 3D do drukowania z PEEK, PEKK oraz PEI

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 25 wrz 2018

MiniFactory to niewielka fińska firma, która specjalizuje się w druku 3D z materiałów wysokotemperaturowych. W ich ofercie można znaleźć zarówno PEEK i PEKK, jak również dwa rodzaje ULTEM i PPSU. Na rozpoczynających się właśnie targach TCT w Birmingham premierę będzie mieć ich nowa drukarka 3D MiniFactory Ultra, która bez problemu ma poradzić sobie z tymi materiałami.

Z racji swoich możliwości MiniFactory Ultra jest drukarką 3D przeznaczoną przede wszystkim dla potrzeb przemysłu i idealnie sprawdzi się między innymi w branży motoryzacyjnej oraz lotniczej. Urządzenie zoptymalizowano tak, aby bez problemu radziło sobie z najbardziej wymagającymi, dostępnymi na rynku tworzywami wysokotemperaturowymi. W tym celu wyposażono je w dwie głowice drukujące, z których każda może rozgrzać się do temperatury 480oC oraz podgrzewaną do 250oC komorę roboczą.

Obszar roboczy wynosi 330 x 180 x 180 mm, a całość zamknięta jest w solidnej i wykonanej z najlepszych komponentów obudowie, której wymiary zewnętrzne ogranicza przestrzeń o wymiarach 100 x 80 x 100 cm. MiniFactory Ultra wyposażono również w automatyczną kalibrację platformy roboczej oraz próżniowy system przytwierdzania do niej wymiennych arkuszy, na których odbywa się proces druku 3D. Do sterowania urządzeniem służy 7-calowy, kolorowy ekran LCD.

W celu nadania wykonywanym wydrukom 3D dodatkowej wytrzymałości, wprowadzono możliwość dodatkowego wygrzewania modeli, zaraz po ich wykonaniu. O czystość powietrza wokół urządzenia dbają z kolei zainstalowane filtry węglowe, które ograniczają emisję nieprzyjemnego zapachu, wydzielającego się podczas drukowania z wysokotemperaturowych tworzyw.

MiniFactory Ultra wyceniono na 45.000 $.

Źródło: www.3dprint.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments