TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – marzec ‘24

Kategoria: Rankingi i zestawienia 12 kw. 2024

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików marca 2024 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów typu Shorts.

Miejsce 5 – od pomysłu do kampanii na Kickstarterze

Liczba wyświetleń: 376 334

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Rewelacyjny materiał prezentujący drogę od projektu po gotowy produkt, który finalnie trafił w marcu na portal Kickstarter. Ta trwająca trzy lata podróż rozpoczęła się od kilkumiesięcznego prototypowania na drukarkach 3D.

Miejsce 4 – czym zastąpić Fusion 360?

Liczba wyświetleń: 433 931

Czas na YouTube: 1 tydzień

Autor materiału szukając najlepszego, dla swoich potrzeb, oprogramowania do modelowania 3D, stworzył krótki przegląd tego co jest dostępne na rynku, ze zwróceniem uwagi na jego największe zalety oraz wady. Najlepszym dla niego wyborem okazało się stosunkowo młode oprogramowanie…które możemy zobaczyć w powyższym filmiku.

Miejsce 3 – nowe spojrzenie na technologię IDEX

Liczba wyświetleń: 478 414

Czas na YouTube: 3 dni

IDEX to, używany od lat przez kilku producentów, system działających niezależnie dwóch ekstruderów, które mogą drukować w tym samym czasie dwa takie same modele lub ich odbicia lustrzane. To ograniczenie próbuje pokonać autor materiału, tworząc drukarkę 3D wyposażoną w dwa ekstrudery, działające niezależnie we wszystkich trzech osiach.

Miejsce 2 – druk 3D klejem na gorąco

Liczba wyświetleń: 698 950

Czas na YouTube: 1 tydzień

Stefan z kanału CNC Kitchen mierzy się z drukiem 3D przy pomocy kleju na gorąco. W tym celu, w pierwszym kroku, przerabia go na filament, by następnie przy jego pomocy tworzyć naprasowanki na ubrania.

Miejsce 1 – Macintosh Studio

Liczba wyświetleń: 1 012 152

Czas na YouTube: 1 tydzień

Rewelacyjny projekt obudowy stylizowanej na Macintosha z 1984 roku, która mieści w sobie Maca Studio oraz iPada Mini.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments