TOP 10 najpopularniejszych kanałów o druku 3D na YouTube

Kategoria: Rankingi i zestawienia 30 maj 2018

YouTube jest dość specyficznym medium. Dzięki niemu każdy z nas ma możliwość zostać internetowym celebrytą i dotrzeć ze swoim przekazem do niemal nieograniczonej liczby widzów. Problem jest jednak taki, że w zalewie ogromnych ilości treści trzeba się czymś wyróżnić, aby zostać dostrzeżonym. Nie każdemu się to udaje, ponieważ nie każdy ma w sobie dostateczną ilość samozaparcia i systematyczności. Dzisiaj zajmiemy się tymi, którym się udało i na których warto poświęcić swój cenny czas.

Ranking dotyczył będzie oczywiście kanałów powiązanych z drukiem 3D. Jako kryterium, na podstawie którego przyznawać będziemy konkretne miejsca, posłużymy się liczbą subskrybentów. Stan subskrypcji jest oczywiście zgodny ze stanem na dzień publikacji niniejszego zestawienia. Jako wartość dodatkową podawać będziemy liczbę opublikowanych na kanale filmów.

Miejsce 10 – Thomas Sanladerer – 153 384 subskrypcji

Liczba filmów: 319

Kanał Thomasa Snaladerer’a jest jednym z ciekawszych miejsc, jakie odwiedzić możemy na YouTube, poszukując informacji o druku 3D. Zamieszone tutaj filmy dotyczą praktycznie wyłącznie tego zagadnienia. Znajdziemy tutaj mnóstwo informacji na tematy związane z filamentami do drukarek 3D, testami różnych tego typu urządzeń oraz całkiem sporo porad na temat możliwości poprawy jakości wydruków 3D.

Miejsce 9 – 3D Printing Nerd – 215 334 subskrypcji

Liczba filmów: 569

Kanał poświęcony drukowi 3D, który wyróżnia się dużą dawką poczucia humoru. Znajdziemy na nim wiele recenzji i porównań drukarek 3D oraz prezentacji wielu ciekawych projektów związanych z drukiem 3D. 3D Printing Nerd jest jednym z bardziej twórczych użytkowników. Niejednokrotnie na jego profilu pojawia się kilka nowych filmów tygodniowo.

Miejsce 8 – RCLifeON – 240 086 subskrypcji

Liczba filmów: 172

Kanał RCLifeON to druk 3D w praktyce. Oprócz sporadycznie prezentowanych testów drukarek 3D znajdziemy tutaj całą masę interesujących projektów, z których większość ma zastosowanie praktyczne, ale pomiędzy nimi znajdziemy również te zupełnie zwariowane i mało użyteczne. Wędka, mini lodówka na puszkę napoju, drony, deskorolki, figurki, szablony do malowania koszulek to tylko mały procent z wykonanych przez RCLifeON projektów.

Miejsce 7 – Maker’s Muse – 262 032 subskrypcji

Liczba filmów: 409

Na kanale tym znajdziemy przede wszystkim recenzje drukarek 3D oraz testy różnych filamentów.  Maker’s Muse upodobał sobie również wszelkiego rodzaju torture testy, które mają na celu sprawdzenie możliwości danej drukarki 3D. Tradycyjnie, tak jak na wszystkich innych kanałach, tak i tutaj pojawiają się firmy prezentujące powstawanie różnych projektów, czy pojedynczych, ciekawych wydruków 3D. Nie zabrakło również poradników opisujących obsługę programów do projektowania CAD.

Miejsce 6 – Make Anything – 270 767 subskrypcji

Liczba filmów: 170

Kanał prezentuje przede wszystkim praktyczne zastosowanie druku 3D, prezentując całą masę mniej lub bardziej przydatnych projektów. Znajdziemy tutaj również wiele recenzji drukarek 3D, pośród których przeważają „tanie chińczyki”. Make Anything to również porady, dzięki którym mniej doświadczeni użytkownicy będą w stanie poprawić jakość swoich wydruków 3D.

Miejsce 5 – Punished Props Academy – 327 553 subskrypcji

Liczba filmów: 601

Idealne miejsce dla fanów gier wideo, filmów z kategorii science fiction oraz szeroko rozumianego cosplay’u. Małżeństwo Bill i Brittany Doran udowadniają, że rozmiar ma znaczenie, tworząc na

swoich drukarkach 3D rzeczywistych rozmiarów kostiumy oraz rekwizyty. Z ich kanału dowiemy się również nieco o postprocesingu oraz malowaniu wydruków 3D.

Miejsce 4 – Naomi „Sexy Cyborg” Wu – 340 014 subskrypcji

Liczba filmów: 91

Po prostu warto.

Miejsce 3 – James Bruton (X Robots) – 571 049 subskrypcji

Liczba filmów: 517

Bardzo ciekawy kanał dla fanów robotyki oraz cosplay’u. W publikowanych filmach znajdziemy przede wszystkim relacje z drukowania 3D oraz produkcji tego typu projektów. Zachwycają one nie tylko rozmachem, ale też jakością wykonania i dbałością o detale.

Miejsce 2 – Barnacules Nerdgasm – 940 021 subskrypcji

Liczba filmów: 638

Klasyka gatunku. Świątynia nerdów, w której znaleźć można esencję ich zainteresowań. Od druku 3D, poprzez recenzje gier wideo, aż po testy sprzętu elektronicznego. Na kanale znajdziemy też filmy przedstawiające zainteresowania Barnacules’a oraz te komentujące bieżące wydarzenia ze świata szeroko rozumianej elektroniki użytkowej. Jak przystało na byłego pracownika Microsoftu, nie mogło zabraknąć również materiałów o systemie operacyjnym Windows.

Miejsce 1 – Make: – 1 611 737 subskrypcji

Liczba filmów: 2 627

Miejsce pierwsze to ponad półtorej miliona aktywnych subskrybentów. Należy ono do kanału magazynu Make:. Tematyka związana jest ze wszystkimi możliwymi sposobami wytwarzania różnego rodzaju przedmiotów. Królestwo majsterkowiczów, gdzie znajdziemy dziesiątki filmów z cyklu „zrób to sam”. Pomimo, że druk 3D stanowi niewielki ułamek dostępnych tu materiałów, to biorąc pod uwagę, że znajdziemy ich tam ponad dwa i pół tysiąca, ułamek ten stanowi naprawdę mnóstwo filmów o tej tematyce.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments