Liquid Crystal Magna – nowa wielkogabarytowa drukarka 3D od Photocentric

Kategoria: Informacje branżowe 19 cze 2019

Firma Photocentric, innowator branży żywic fotopolimerowych oraz najpopularniejszy producent drukarek 3D, które do naświetlania żywicy wykorzystują ekrany LCD, wprowadza do swojej oferty nową wielkogabarytową drukarkę 3D. Liquid Crystal Magna poza obszarem roboczym na poziomie 510 x 280 x 350 mm wyróżnia się również bardzo dużą prędkością druku.

Liquid Crystal Magna to pierwsza z serii nowych drukarek 3D, które zostały zapowiedziane przez Photocentric na bieżący rok. Urządzenie to zapewnia idealne połączenie dużej objętości z wysoką precyzją druku 3D, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno w szybkim prototypowaniu, jak i masowej realizacji wydruków na zamówienie.

Obszar roboczy na poziomie 510 x 280 x 350 mm czyni z Liquid Crystal Magna największą dostępną na rynku drukarkę 3D, która korzysta z technologii LCD. Zamontowany w niej ekran o przekątnej 23,8” oraz rozdzielczości 4K Ultra HD oferuje niezwykłą precyzję oraz szczegółowość przy wykonywaniu zarówno wydruków wielkogabarytowych, jak również małych figurek. Zastosowane w urządzeniu niestandardowe podświetlenie o odpowiedniej jasności, pozwala na utwardzenie warstwy o grubości 100 mikrometrów w czasie wynoszącym zaledwie od 3 do 8 sekund (w zależności od rodzaju żywicy), czyli 10 razy szybciej niż miało to miejsce w modelu Liquid Crystal Pro.

Obszar roboczy Liquid Crystal Magna został zoptymalizowany tak, aby stał się użyteczny zarówno dla technika dentystycznego, jak również inżyniera. Pozwala on na znaczne przyspieszenie produkcji, a co się z tym wiąże skrócenie czasów realizacji zamówień. Producent okularów jest w stanie wykonać 36 par oprawek w ciągu 12 godzin, co daje nam około 20 minut na jedną parę. Technik dentystyczny jest z kolei w stanie wykonać 46 modeli łuków zębowych w zaledwie 60 minut, a koszt jednego modelu wyniesie w tym przypadku niecałe 8 zł.

Magna została zaprojektowana z myślą o wysokiej precyzji i niezawodności, aby zapewniać stałą wysoką wydajność pracy. Opatentowany mechanizm odrywania kolejnych warstw wykonuje swoje zadanie przy użyciu minimalnej siły, co przekłada się na niewielkie naprężenia, pozwalające na bardzo szybki druk 3D modeli oraz wykorzystywanie podpór o niewielkiej średnicy punktów łączenia z obiektem. Urządzenie wyposażono również w 7-calowy panel dotykowy z przyjaznym interfejsem użytkownika.

Mocą każdej drukarki 3D są oczywiście materiały, z których możemy drukować. Zespół chemików firmy Photocentric opracował pełną gamę żywic Daylight, które znajdą zastosowanie niemal w każdej branży. Na chwilę obecną w ofercie znajdziemy żywicę High Tensile White, Hard Black do prototypowania, Dental White do modeli stomatologicznych oraz Concept Green dla przemysłów kreatywnych.

W trzecim kwartale tego roku pojawią się kolejne materiały, takie jak żywica Castable to wydruków wielkoformatowych oraz żywica wysokotemperaturowa (>300oC) do wykonywania form wtryskowych. We współpracy z firmą BASF powstała również żywica Ultracur3D, przeznaczona do zastosowań przemysłowych, a kolejne materiały przechodzą obecnie fazę testową.

Liquid Crystal Magna dostępna jest obecnie w przedsprzedaży, a jej wysyłka ma rozpocząć się na początku lipca. Urządzenie pojawi się lada dzień w sklepie filaments4U, który jest wyłącznym dystrybutorem firmy Photocentric w Polsce. Zamówienia można składać od dzisiaj pod adresem sklep@filaments4u.com.

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments