TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – lipiec ‘20

Kategoria: Rankingi i zestawienia 09 sie 2020

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików lipca 2020 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – TOP 10 domowych organizerów

Liczba wyświetleń: 295 994

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Zestawienie ciekawych timelapse’ów, prezentujących wydruki przydatnych przedmiotów do organizowania różnego rodzaju przedmiotów, występujących w gospodarstwie domowym. Pośród nich znajdziemy między innymi organizery na śruby, okulary, czy przewody.

Miejsce 4 – efektowny mechanizm zegarowy

Liczba wyświetleń: 353 779

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Materiał z przygotowywania elementów, a następnie instrukcja składania niezwykle skomplikowanego oraz efektownego mechanizmu zegarowego. Ilość włożonej w projekt pracy robi naprawdę duże wrażenie.

Miejsce 3 – przekładnia o wysokim momencie obrotowym

Liczba wyświetleń: 638 443

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autor nagrania wykonuje szereg testów, zaprojektowanej przez siebie oraz wydrukowanej w 3D przekładni. Ostatecznym testem, mającym potwierdzić jej wytrzymałość jest przeciągnięcie przy jej pomocy Forda Focusa.

Miejsce 2 – Tesla CyberTrack RC

Liczba wyświetleń: 934 639

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Zapis projektu przeróbki klasycznego modelu Monster Trucka na Teslę CyberTruck. Na materiale możemy obserwować proces projektowania oraz wydruk 3D nowej karoserii, a następnie dopasowanie jej do posiadanego podwozia oraz wykonanie szeregu testów w różnych warunkach terenowych.

Miejsce 1 – fingerprints, czyli drukowanie palca

Liczba wyświetleń: 3 369 612

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Ciekawa fabuła, nieoczekiwane zwroty akcji, liczne wątki humorystyczne oraz wzruszające zakończenie. Wszystko to zostało upakowane w tym nieco ponad szesnastominutowym materiale. Bezapelacyjny lider minionego miesiąca.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments