Absolute Aligner – nowa żywica stomatologiczna od Prodways

Kategoria: Materiały do druku 3D Materiały do druku 3D Stomatologia 24 mar 2021

Jeden z wiodących europejskich producentów drukarek 3D, firma Prodways, wprowadziła do swojej oferty nową żywicę fotopolimerową. Absolute Aligner to materiał stomatologiczny, przeznaczony do przemysłowej produkcji clear alignerów.

Na początku marca firma Prodways wprowadziła na rynek swój pierwszy zautomatyzowany i modułowy system druku 3D, przeznaczony dla branży stomatologicznej. Urządzenie to pozwala na wyprodukowanie imponującej liczby ponad dwóch tysięcy clear alignerów dziennie. Kolejnym naturalnym krokiem było więc opracowanie specjalnej żywicy wspomagającej masową produkcję tego typu nakładek.

Absolute Aligner zostanie zintegrowany z linią żywic PLASTCure, która jest kompatybilna z najnowszymi drukarkami 3D z serii ProMaker LD. Materiał ten przystosowany jest do produkcji nakładek, które stały się bardzo popularną alternatywą dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Ze względu na zwiększony popyt na tego typu „akcesoria” branża stomatologiczna stara się znaleźć skuteczny sposób na zwiększenie produkcji z jednoczesnym zachowaniem wysokiego poziomu jakości. Rozwiązania od Prodways są odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

Nowa żywica fotopolimerowa ma kilka ważnych zalet. Przede wszystkim zapewnia powtarzalny stopień dokładności oraz jakości wydruków 3D. Poza tym zapewnia precyzyjne rezultaty termoformowania, jak również imponująco gładkie wykończenie powierzchni, co przyczynia się do nadania clear alignerom bardziej naturalnego wyglądu. Warto nadmienić, że powyższe korzyści nie są powiązane ze spadkiem produktywności całego procesu. Materiał ten bowiem bardzo dobrze nadaje się do przemysłowej produkcji modeli.

Absolute Aligner to pierwszy z nowej linii materiałów, który ma tchnąć nowe życie w gamę żywic PLASTCure, doprowadzając do zaspokojenia pełnego zakresu potrzeb branży nie tylko stomatologicznej, ale również szeroko pojętego przemysłu.

Źródło: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments