Loctite 3D IND405 Clear – transparentna żywica od Henkel oraz Carbon 3D

Kategoria: Materiały do druku 3D 21 paź 2020

Henkel coraz śmielej poczyna sobie w branży druku 3D, nawiązując kolejną współpracę z firmą, działającą w tym sektorze. Tym razem mowa o Carbon 3D, a pierwszym namacalnym jej efektem jest transparentna żywica fotopolimerowa Loctite 3D IND405 Clear.

Henkel od ponad roku sukcesywnie rozszerza swoją współpracę z firmami z branży druku 3D, rozwijając w ten sposób swoją linię materiałów przeznaczonych do druku 3D Loctite. Po Rapid Shape, Nexa3D oraz Keystone, tym razem do grona zainteresowanych dołącza kalifornijski producent super szybkich drukarek 3D, firma Carbon 3D.

Ogłoszone właśnie partnerstwo pozwoli firmie Henkel na dostarczanie rozwiązań Loctite klientom z branży lotniczej, motoryzacyjnej, przemysłowej oraz medycznej. Będą oni mogli zwiększyć swoją efektywność w zakresie wytwarzania przyrostowego, produkując wytrzymałe oraz precyzyjne części do użytku końcowego. Wszystko to przyniesie również korzyści Kalifornijczykom, ponieważ materiały, które zostaną opracowane, przystosowane będą do systemów działających w ich autorskiej technologii Digital Light Synthesis (DLS).

Pierwszą żywicą, która powstała w wyniku współpracy obu firm jest Loctite 3D IND405 Clear. Tworzywo to można porównać z polipropylenem, jest twarde oraz sztywne i idealnie sprawdzi się do tworzenia obudów, lekkich rur, butelek, przyrządów i mocowań do linii produkcyjnych, soczewek oraz urządzeń przepływowych. Najbardziej charakterystyczną cechą tego materiału jest jednak jego doskonała przeźroczystość. Jak zauważa firma Henkel, około 20% wszystkich używanych na świecie plastików jest przeźroczysta, ale często jednocześnie bardzo krucha. Loctite 3D IND405 Clear, ze względu na swoją sprężystość, jest więc materiałem o wiele bardziej trwalszym oraz odporniejszym na uderzenia od porównywalnych w tym zakresie tworzyw.

W opracowaniu są kolejne żywice, których właściwości mamy poznać w niedalekiej przyszłości.

Źródło: www.fabbaloo.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments