Photocentric Resin Cleaner 30 – nowa wersja środka do czyszczenia wydruków z żywic fotopolimerowych

Kategoria: filaments4U Materiały do druku 3D 25 cze 2021

Firma Photocentric, innowator branży żywic fotopolimerowych oraz prekursor metod druku 3D bazujących na wykorzystaniu ekranów LCD, ogłosiła wprowadzenie do oferty nowej wersji produkowanego od ponad dwóch lat środka do czyszczenia wydruków 3D. Resin Cleaner 30 ma być szybszy oraz bardziej wydajny od swojego poprzednika.

Jedną z nierozerwalnych czynności, która towarzyszy drukowi 3D w technologii żywic fotopolimerowych, jest postprocesing, który wiąże się przede wszystkim z koniecznością mycia modeli w izopropanolu lub innych środkach chemicznych. Największą wadą tych substancji jest przede wszystkim nieprzyjemny zapach oraz niebezpieczeństwo związane z ich łatwopalnością. Photocentric Resin Cleaner był produktem, który rozwiązywał te oraz kilka innych problemów postprocesingu, a nowy Resin Cleaner 30 jeszcze bardziej ulepsza tę formułę.

Photocentric Resin Cleaner 30 został zaprojektowany, aby usuwać nadmiar żywicy fotopolimerowej ze świeżo wydrukowanych modeli 3D. Ulepszona formuła zapewnia doskonale suchą w dotyku powierzchnię oraz znacząco skraca czas niezbędny do utwardzenia wydruku. Dzięki zoptymalizowanym właściwościom może czyścić trudno dostępne miejsca i skomplikowane geometrie.

Warto dodać, że środek ten jest praktycznie bezzapachowy oraz niepalny co zapewnia o wiele większy komfort pracy. Jego niewątpliwą zaletą jest również fakt, że można go używać wielokrotnie, bez konieczności przelewania oraz filtrowania. Jego trwałość została jeszcze bardziej wydłużona niż w przypadku klasycznego Resin Cleanera.

Najważniejsze cechy:

  • modele suche w dotyku po utwardzeniu,
  • skuteczne czyszczenie miejsc o trudnej dostępności,
  • efekt końcowy po zaledwie 10 minutach,
  • brak konieczności spłukiwania gorącą wodą,
  • skrócenie czasu utwardzania modelu,
  • wydłużony czas eksploatacji,
  • nie pozostawia białego nalotu,
  • niepalność,
  • przyjazny dla środowiska.

Photocentric Resin Cleaner 30 dostępny jest w butelkach o pojemności 1 litra oraz 5 litrów, za które zapłacić trzeba kolejno 159 zł oraz 699 zł. Można będzie go nabyć w sklepie filaments4U, który jest wyłącznym dystrybutorem marki Photocentric w Polsce.

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments