GP20 Shredd Hybrid – hybryda niszczarki oraz granulatora do tworzyw sztucznych od 3devo

Kategoria: Materiały do druku 3D 16 lip 2021

Holenderska firma 3devo, która specjalizuje się w produkcji kompaktowych wytłaczarek do filamentu, urządzeń do niszczenia i rozdrabniania nieudanych wydruków oraz suszarek do granulatu, wprowadziła właśnie do oferty inteligentną hybrydę niszczarki oraz granulatora. Łącząc obie te maszyny uzyskano potężne narzędzie do precyzyjnego przemiału, który uzyskujemy w ułamku dotychczasowo wymaganego czasu.

GP20 Shredder Hybrid jest uzupełnieniem nieustających wysiłków 3devo, mających na celu wprowadzenie prostych w obsłudze oraz elastycznych rozwiązań przyczyniających się do zwiększenia zainteresowania recyklingiem tworzyw sztucznych. Dzięki wyposażeniu urządzenia w specjalne czujniki udało się uzyskać pełną automatyzację funkcji umożliwiających optymalizację prędkości cięcia, wielkości otrzymywanych cząsteczek oraz sposobem podawania materiału w zależności od jego rodzaju.

Nowe urządzenie od 3devo znajdzie zastosowanie w wielu firmach badawczych, umożliwiając pracującym w nich inżynierom na znaczne przyspieszenie procesu rozwojowego materiałów przeznaczonych do druku 3D. Mając bowiem pod ręką tego typu narzędzie możemy wyeliminować najbardziej zawodny czynnik zależności od firm trzecich. Modułowa, dwuczęściowa konstrukcja GP20 może być również skalowana do poziomu wewnętrznego narzędzia produkcyjnego, przez co można uznać ją za pierwszą niszczarkę, która może rozwijać się wraz z każdym projektem.

Photo Credit: 3devo

Bezpieczny i zautomatyzowany system kontroluje podawanie dowolnego wrzuconego do niego tworzywa termoplastycznego, ponieważ wbudowane czujniki reagują na jego zachowanie, dostosowując wszystkie parametry tak, aby zapobiec degradacji materiału w komorze cięcia. Dodatkowym atutem jest sama konstrukcja, która umożliwia szybki dostęp do najważniejszych elementów GP20, pozwalając na usunięcie wszelkiego rodzaju pozostałości oraz zanieczyszczeń, które mogłyby mieć wpływ na produkcję innego rodzaju tworzywa.

Wysłuchaliśmy opinii klientów na temat naszej poprzedniej niszczarki. Bezpieczeństwo zawsze było naszym najwyższym priorytetem, dlatego obok nowej konstrukcji zasobnika, która zapobiega bezpośredniemu dostępowi do niebezpiecznych komponentów, zastosowaliśmy inteligentne czujniki, które zapewniają, że maszyna nie zacznie rozdrabniać, dopóki wszystkie wymogi bezpieczeństwa nie zostaną spełnione.Mike Reinalda, inżynier w 3devo
Photo Credit: 3devo

Specyfikacja:

  • Możliwości rozdrabniania: torby plastikowe, folie, butelki plastikowe, tworzywa sztuczne wzmocnione włóknem szklanym i węglowym, wydruki 3D, elementy/odpady formowane wtryskowo
  • Ilość ostrzy: 14,
  • Zasilanie: 120V/240V,
  • Zużycie prądu: AC 110V–120V 50/60Hz – 1500 W; AC 220-240V 50/60Hz -1200 W,
  • Wymiary: 95 x 75 x 145 cm,
  • Waga: 125 kg

GP20 Hybrid Shredder można obecnie zamawiać w przedsprzedaży, jednak jego dostępność planowana jest na 1 września 2021 roku.

Źródło: Informacje prasowe

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: 3devo

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments