TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – lipiec ‘22

Kategoria: Rankingi i zestawienia 05 sie 2022

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików lipca 2022 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – figurka EVE z kreskówki Wall-E

Liczba wyświetleń: 416 104

Czas na YouTube: 5 dni

Autor materiału, na fali popularności jednego ze swoich filmików, na którym wykonuje figurkę Wall-E, tym razem postanawia wykonać figurkę EVE, czyli inną postać z tego uniwersum.

Miejsce 4 – drukowany w 3D silnik Liquid Piston

Liczba wyświetleń: 428 343

Czas na YouTube: 1 dzień

Nagranie przygotowane przez autora popularnego kanału Integza, który zajmuje się budową ciekawych urządzeń, w tym różnego rodzaju silników spalinowych. Tym razem na swój warsztat bierze on opatentowany przez firmę Liquid Piston silnik, który można nazwać uproszczoną i ulepszoną wersją silnika Wankla.

Miejsce 3 – drukowany w 3D Dodge Challenger RC

Liczba wyświetleń: 465 818

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Ciekawa relacja z budowy rewelacyjnie prezentującego się zdalnie sterowanego modelu samochodu Dodge Chellenger. Autor nagrania prezentuje nam cały proces jego powstawania, od wydruku 3D, poprzez profesjonalne lakierowanie poszczególnych elementów karoserii, aż po składanie, montaż osprzętu, uruchomienie i test pojazdu. Efekt końcowy jest naprawdę oszałamiający.

Miejsce 2 – figurki Corrupted Pac-Man i Ghost BF

Liczba wyświetleń: 687 128

Czas na YouTube: 1 tydzień

Filmik z popularnego kanału „YH Figure maker”, który zajmuje się prezentowaniem procesu przygotowywania figurek różnych postaci od momentu ich modelowania, poprzez druk 3D, aż do finalnego malowania. Tym razem na tapecie tradycyjnie postaci z gry Friday Night Funkin’.

Miejsce 1 – figurki Huggy Wuggy

Liczba wyświetleń: 853 000

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Miejsce pierwsze to ponownie materiał z kanału „YH Figure maker” i ponownie postaci z gry Friday Night Funkin’. Tym razem autor nagrania przygotował dla nas dwie wersje figurki Huggy Wuggy.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments