Meltio Robot Cell – komora środowiskowa z ramieniem robotycznym do druku 3D z metalu

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 22 wrz 2023

Meltio, hiszpański producent przełomowej technologii druku 3D z metalu, polegającej na osadzaniu materiału w postaci drutu nawiniętego na szpulę wprowadził właśnie na rynek Meltio Robot Cell, czyli gotowe rozwiązanie do wytwarzania przyrostowego z metalu, za pomocą ramienia robotycznego umieszczonego w specjalnej komorze. Dzięki zamknięciu środowiska pracy oraz pełnej kontroli nad jego parametrami powinniśmy uzyskać bardziej niezawodny oraz wysoce precyzyjny proces druku 3D dla potrzeb przemysłowych.

Meltio Robot Cell jest kompatybilna z otwartą platformą sprzętową, która pozwala firmie Meltio zintegrować swoją głowicę do druku 3D metalu z ramieniem robota dowolnej marki, ale aby zapewnić pełniejsze doświadczenie użytkownika, proponuje się standaryzację z systemem od Meltio. Zaprojektowana objętość obszaru roboczego powinna spełnić wszystkie potrzeby produkcyjne wytwarzania przyrostowego na poziomie przemysłowym.

Komorę zaprojektowano jako system typu plug and play z pojedynczym gniazdem zasilania elektrycznego oraz pojedynczym zasilaniem gazem obojętnym. Nie można montować jej na zewnątrz oraz musi być chroniona od słońca oraz kurzu, czyli znajdować się w środowisku kontrolowanym. Urządzenie jest certyfikowane i testowane pod kątem współpracy z ramieniem robotycznym ABB w standardowej konfiguracji i jest przeznaczone dla wszystkich gałęzi przemysłu, stanowiąc ewolucję integracji robota Meltio Engine.

Photo Credit: Meltio

W porównaniu do istniejących ofert na rynku, Meltio Robot Cell jest bardzo konkurencyjne cenowo. Koszt tego rozwiązania wynosi poniżej 300 000 dolarów i jest również konkurencyjny w porównaniu z systemami druku 3D z tworzyw termoplastycznych i betonu.

Źródło/Source: Informacje prasowe/Press release Meltio

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Meltio

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments